Van Dijk góljával nyert, jövő héten bajnok lehet a Liverpool

Van Dijk góljával nyert, jövő héten bajnok lehet a Liverpool

A Liverpool – ha nem is könnyen, de – 2-1-re legyőzte az Anfield Roadon a West Ham Unitedet, s ezzel még egyet lépett a bajnoki cím felé vezető úton. Nem is kicsit.

A Vörösök ezúttal Curtis Jonesszal a középső középpályás posztján kezdtek, Szoboszlai Dominik a kispadra került. A mérkőzés előtti percekben a publikum Mohamed Szalahot éltette, aki meghosszabbítja a szerződését a klubbal. Másfelől egy április közepi mérkőzés az Anfield Roadon mindig az emlékezésé egyben: 1989. április 15-én, a sheffieldi Hillsborough-tragédiában 97 szurkoló vesztette életét – a tiszteletükre, az emlékükre gyászkarszalaggal vonult ki a csapat a mérkőzésre.

Arne Slot együttese jól kezdett, Mohamed Szalah tökéletes átadásából Luis Diaz a 18. percben vezetést szerzett. Ám sokáig maradt az egygólos, a „csak” egygólos vezetés. Az pedig veszélyes, pontosan az olyanok miatt, mint ami a 86. percben történt: egy a West Ham szempontjából a bal oldalról beküldött beadásnál Andy Robertson és az addig kiemelkedően játszó Virgil van Dijk egymást zavarta, s a balhátvédről a kapu jobb alsó sarkába került a labda. (Egyébként a West Ham addig sem játszott rosszul, a Liverpool egyik legjobbja, ha nem „a” legjobbja a visszatért Alisson Becker volt.)

Hírdetés

A hosszabbítást is figyelembe véve tíz-tizenkét perce maradt a Liverpoolnak az újításra, a vezetés újbóli megszerzésére. Alig három perccel később Alexis MacAllister szöglete után Van Dijk, hét méterre a kaputól, kiválóan emelkedett fel, s a kapuba bólintotta a labdát, 2-1. Szoboszlai Dominik egyébként akkor már a pályán volt, bő félórát játszott.

A Liverpool úgy ünnepelte a csapatkapitány gólját, mintha már a bajnokságot nyerte volna meg – s lehet, hogy nem járt messze a valóságtól.

Miután az Arsenal csak döntetlent játszott szombaton, hat fordulóval a zárás előtt a Vörösök előnye 13 pontra nőtt.

Az Ágyúsok a legutóbbi két fordulóban négy pontot veszítettek, de ha meg is szereznék a hátralévő mérkőzéseiken a maximális pontszámot (ehhez, például, nyerniük kellene az Anfield Roadon), a Liverpoolnak már csak hat pontra van szüksége. Ennyit kellene gyűjteni, hat mérkőzésen legalább hat pontot. (Bár nem valószínű, hogy az Arsenal kikap a jövő hét végén Ipswichben, de ha nem szerez pontot, a Liverpool pedig legyőzi a Leicestert, matematikailag is eldől a bajnoki cím sorsa.)


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »