Napról napra közreadjuk a napi olvasmányokhoz, illetve az adott nap szentjéhez kapcsolódó gondolatokat az Adoremus liturgikus kiadványból. Júniusban Kálmán Peregrin OFM, a pesti ferences templom igazgatója ad útravalót.
A Máté-evangélium szavai az Egyház és tagjainak kincsére, világgal való kapcsolatára, belső rendjére irányítják tekintetünket. Legféltettebb értékünk, amit őriznünk kell, a szent hagyomány értelmezése szerint: a szentségek, amelyekhez mi magunk sem járulhatunk súlyos bűn állapotában, mert akkor meggyaláznánk azokat. A világgal való viszonyunkban e szakasz arra mutat rá, hogy még mielőtt bármi jót elvárnánk, a jóságot nekünk kell megelőlegeznünk a másik javára. Amikor pedig az evangélium útjára tekintünk, ne azt mérlegeljük, meddig mehetünk el, hogyan úszhatjuk meg kényelmesen az azon járást. A mérce ugyanis egészen más: miként juthatunk még nagyobb odaadásra.
Fotó: Merényi Zita
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »


