Jelentős felsővezeték-építési és -felújítási munkák kezdődtek a XIV. kerületi Kacsóh Pongrác út-Állatkerti körút-Hermina út csomópontban,
A beruházás a fővárosi trolihálózat fejlesztéséhez kapcsolódik: az úgynevezett állatkerti deltának köszönhetően korszerűsödik a budapesti trolibusz-infrastruktúra, valamint hosszabb távon új lehetőségek nyílnak a hálózat bővítésére – tudatta a Budapesti Közlekedési Központ.
A munkák több ütemben zajlanak, és később szükségszerűen ideiglenes forgalomkorlátozásokkal, illetve járattereléssel járnak. A kivitelezés várhatóan az ősz végéig befejeződik. A most induló munkafázisban az új oszlopok alapozása és az ehhez tartozó ideiglenes forgalomtechnika kiépítése zajlik, miközben valamennyi járda és közúti sáv járható marad.
A hálózatbővítésre, valamint a kapcsolódó korszerűsítési és útépítési munkák elvégzésére csaknem hét hónap áll rendelkezésre.
Az állatkerti delta fejlesztése során felújítják a trolibusz-felsővezetéket, új váltószerkezeteket létesítenek a Kacsóh Pongrác út, az Állatkerti körút és a Hermina út csomópontjában, továbbá új felsővezetéket építenek, amelynek köszönhetően a trolibuszok a Kacsóh Pongrác útról érkezve az Állatkerti körútra, valamint ellenkező irányba is bekanyarodhatnak.
A BKK új felsővezeték-tartó és közvilágítási oszlopokat telepít, egyúttal kicseréli a lámpatesteket és a -karokat, hogy korszerűsítse a közvilágítást, és egységes utcaképet alakítson ki. Továbbá a társaság többfunkciójú oszlopokat helyez el, hogy minél kevesebb ideig foglalja el a közterületet, majd akadálymentesítést is végez, valamint olyan irányt és magasságot határozott meg a trolihálózat nyomvonalának a kialakításakor, amely csak kismértékben érinti a meglévő fákat, és a szükséges munkák nem károsítják a zöldfelületet.
A kivitelezés később szükségszerűen ideiglenes forgalmi változásokkal – csúcsidőben sávszűkítéssel, csúcsidőn kívül kisebb forgalomkorlátozással vagy lezárással – jár,
és a munkák során lesznek olyan rövid időszakok, amikor a 74-es trolibusz terelve közlekedik. A felsővezeték-hálózat fejlesztésével a BKK biztosítja, hogy a mai hálózaton nagyobb megbízhatósággal közlekedjenek a trolibuszok, illetve az önjáró képességüket azokon a területeken hasznosítsák, ahol nincs felsővezeték.
A fejlesztés tervezetten uniós finanszírozással valósulhat meg, és mivel a támogatási szerződést az állam még nem kötötte meg a BKK-val, a kivitelezést a fővárosi önkormányzat előfinanszírozza.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »