Az elmúlt hét folyamán futószalagon érkeztek panaszok a MÖM jászberényi tagjaihoz a városban tartózkodó ukrán vendégmunkásokkal kapcsolatban. Alább olvasható László Attila MÖM-vezető levelének folytatása.
Jászberénybe az elmúlt évek során mintegy 5000 fő körüli ukrán vendégmunkás érkezett, amely körülmény már csak a nagy számok törvénye alapján is magában hordozza a problémákat. A jelenlegi feszült politikai helyzetben fontos hangsúlyozni, hogy nem kárpátaljai magyarokról van szó, hanem olyan ukránokról, akik nem tudnak, és nem is akarnak magyarul megszólalni, annak ellenére, hogy már évek óta Magyarországon tartózkodnak.
Hozzájuk köthető azoknak a kötekedő és erőszakos cselekményeknek az elkövetése, amelyek a békés életre jogosan igényt tartó jászberényi polgárokban félelmet keltenek.
Többek közt ennek kapcsán alakult meg az elmúlt évben a MÖM jászberényi csoportja, mely, kiegészülve a patrióta gondolkodású helyi lakosokkal, a sport, hagyományőrzés és jótékonysági akciók mellett, ha kell, a rendszeres utcai jelenlétével irányítja rá a rendőrség figyelmét az időnként tarthatatlanná váló közbiztonsági állapotokra.
A MÖM helyi tagjai, kiegészülve helyi lakosokkal és más településekről érkező bajtársakkal, ezen a héten három alkalommal is figyelemfelkeltő sétát tartottak, amely hatására a rendőrség is megfelelő létszámmal vonta ellenőrzése alá a várost.
Az alábbiakban Fazekas László jászberényi MÖM-vezető rövid beszámolója az első sétát követően:
Az eredményes fellépést a város lakossága kitörő lelkesedéssel fogadta, és hálás, elismerő kommentek tucatjai érkeztek a MÖM jászberényi tagjainak közösségi oldalára is.
Szerdán már a MÖM vezetőivel érkeztünk Jászberénybe, és velünk tartott Bartha Barna, a Mi Hazánk Mozgalom Nemzetpolitikai Kabinetjének elnöke is. A szakpolitikus ígéretet tett arra vonatkozólag, hogy pártja megkeresi az ukrán nagykövetséget, és nyomatékosan kérni fogják őket, hogy intézkedjenek a városban tartózkodó vendégmunkások normális viselkedése érdekében.
A MÖM jászberényi tagjainak jogkövető fellépése ismét ráirányította a hivatalos szervek figyelmét a problémára, így a közös fellépés átmenetileg normalizálta a Jászság fővárosában eluralkodott nemkívánatos állapotokat.
Mindezek kapcsán ismételten fontos kihangsúlyozni, hogy a lakosság biztonságérzete, a köz biztonsága egy olyan kivívott társadalmi értékünknek számít, amely minden magyar állampolgárt egyformán megillet, és amelynek a hiányát a jelenlegi magyar társadalom fokozottan megszenvedi.
Magyarországon az állampolgárok biztonságérzetének a javításában-helyreállításában a hivatalos rendvédelmi szervek és a rendőrséggel együttműködő szervek tevékenységével párhuzamosan szükségessé vált a társadalom civil tagjainak a kollektív munkája is.
Eljött az ideje annak, hogy a közbiztonság javítása mentén a hivatalos állami rendvédelmi szervek és önkormányzatok működjenek együtt az állampolgárok, illetve a jogi személyek-civil szervezetek és jogi személlyel nem rendelkező személyi egyesülések mindazon tagjaival akik ismerik, tudják jogaikat, kötelezettségeiket, azokat követik és betartják.
A lakossági biztonságérzetének a helyreállítása legyen egy olyan közös célunk és eredményünk, amelyet az állami szervek, intézmények, önkormányzatok, civil szervezetek, valamint a jogkövető magyar állampolgárok összefogása és együttműködése által teremtünk meg.
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »