Újra Bákóban versenyeztek (Atlétika)

Az elmúlt hét végén ismét Bákóban versenyeztek a megyeszékhelyi Sepsi ISK sportolói, akik ezúttal a Kis Atléta Kupa nevet viselő megmérettetésen tették próbára magukat. Mérlegük három dobogós helyezés mellett két ötödik és két hatodik hely.

Szombaton és vasárnap a bákói Doina Melinte Atlétikaterem adott otthon a hagyományos és nagy érdeklődésnek örvendő Kis Atléta Kupa 2024-es kiírásának, amelyen összesen kétszázötven U10-es, U12-es és U14-es korosztályú gyerek tette próbára magát. A mezőnyben ott volt a megyeszékhelyi Sepsi ISK kilenc sportolója is, akiket Révész Katalin és Horovitz Hanna edzők kísértek el a versenyre.

A tizennégy év alattiak viadalán Kovács Dorka az első (2:42.54 perc), míg Kovács Kata a második (2:43.70 perc) lett 800 méteren, Benkő Vince ötödik volt 200 méteren (30.39 mp), míg a 4×200 méteres U14-es lány váltó – Kovács Dorka, Péter Borka, Muntyán Ivett és Kovács Kata – a hatodik legjobb idővel teljesítette a számot (2:11.72 perc). Az U12-es korcsoportban Incze Soma a 3. helyen zárta a távolug­rást (3,93 méter), Muntyán Ivett ötödikként teljesítette a 200 méteres távot (33,36 mp), a legkisebbek között pedig Albert-Tóth Márk hatodikként fejezte be a távolugrást (2,95 m). A csapat többi tagja, Incze Flóra és Balázs Norbert is tisztességesen helytállt a bákói kupaviadalon. (t)