Újabb horrorsztori az egészségügyről: 500 kilométert utaztattak egy törött lábú fiút

Újabb horrorsztori az egészségügyről: 500 kilométert utaztattak egy törött lábú fiút

A gigantikus adósságot felhalmozó kórházak és a rekordhosszú várólisták országában már meg sem lepődünk azon, ha egész osztályok állnak le, vagy egyik intézményből a másikba irányítják a betegeket.

Hasonló a történet:

Április elejétől teljesen leállt a dél-alföldi régióért felelős Szegedi Tudományegyetemen a gyermeksebészeti és -traumatológiai ellátás. Emiatt a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a Kecskemét – Szeged – Békéscsaba tengely ellátását Pécs, Budapest, Debrecen központjaiba helyezte át – számol be a 24.hu.

Mezőkovácsháza-Orosháza-Budapest-Mezőhegyes: oda-vissza 450-500 kilométer

Hogy ez mekkora probléma és mivel jár, arról egy édesanyja mesélt a Népszavának. 11 éves fia egy májusi napon, a kora délutáni órákban esett el biciklivel Mezőkovácsházán. A mentő ugyan gyorsan kiért, de az orosházi kórházban fél négytől fél hatig így is a folyóson várakoztatták őket. Leállt a rendszer, ezért nem tudtak új beteget fogadni.

Amikor végre megvizsgálták, kiderült, hogy porcleválása, boka- és sípcsont törése van, sőt a sípcsontja kiugrott a bokaízületből, műteni kell. Azt is közölték, hogy Orosházán nem tudják ellátni, Szeged pedig elutasította gyerek fogadását, így Budapestre kell menni.

Nem hittem, amit az orvos mondott. Kétszer is visszakérdeztem, jól értem-e, hogy most a kora esti órákban neki kell vágnunk egy csaknem kétszáz kilométeres útnak. Kérdezgettem, hogy jutunk oda. Az orvos megnyugtatott, hogy hívott mentőt. Este fél tízkor értünk az országos baleseti intézetbe, Budapestre

Hírdetés

– emlékezett vissza az édesanya.

Mint elmondta, az orvos szerint nem volt szükség műtétre, egy visszarántással helyretette a gyerek sípcsontját. Fél egy volt, mire a gyerek lábát begipszelték, csak utána indulhattak haza. A mentők először nem akarták elvinni őket, de az orvos határozott fellépésének hála mégiscsak megindultak Mezőhegyesre. A fiúra később még röntgen és gipszcsere is várt, de Budapesten megnyugtatták őket, hogy ezt akár Orosházán is elvégezhetik. Ám a sérült gyereket sem Orosházán, sem Szegeden nem akarták fogadni, végül előbbi helyszínre hívták be őket azzal a felütéssel, hogy

„Jöjjenek el, majd valamikor sorra kerülnek”.

A Mezőkovácsháza-Orosháza-Budapest-Mezőhegyes útvonal oda-vissza csaknem 450-500 kilométer hosszú. A NNGYK mindeközben állítja: Szegeden és a régióban nem volt olyan gyermek, aki ne kapta volna meg az azonnali szükséges ellátást.

(Címlapkép: Térdsérült fiatal karácsonyi mintás zokniban a Magyar Református Egyház Bethesda Gyermekkórházában 2019. december 24-én, szentestén. MTI/Mónus Márton)


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »