Bűncselekemény hiányában megszüntette a jobbikos Kulcsár Gergely parlamenti képviselő ellen a "nemzetiszocialista rendszer bűneinek nyilvános tagadása gyanúja miatt" tavasszal indított nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészség.
A nyomozás megszüntetésével Kulcsár Gergely elkerülte a három évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegető "bűncselekmény" miatti vádemelést. Az ügyészségi határozat szerint azért, mert bár a frakciótársainak írt levelében a kamukausztozás "kimeríti a nemzetiszocialista rendszer bűneinek tagadását", ám ez nem a nagy nyilvánosság előtt történt.
Mint ismeretes, Kulcsár azt kérdezte frakciótársaitól kiszivárogtatott levelében, részt vegyenek-e a holokauszt-emléknapon az Országgyűlésben. Azt is kérdezte, mit tegyenek, ha "valamelyik biboldó-bérenc frakció kezdeményezni fogja, hogy felállva emlékezzen a Ház a kamukauszt állítólagos áldozataira".
Az ügyészség szerint kifejezései megfelelnek "a feljelentett bűncselekmény törvényi tényállási elemének", ám "a nemzetiszocialista rendszer bűneinek tagadását" az követi el, aki mindezt nagy nyilvánosság előtt teszi. A levelet azonban Kulcsár egy szűk, csak 46 párttársát tartalmazó zárt levelezőcsoportba küldte, és ebből bizonyíthatóan csak 11-en olvasták el azt.
A nyomozás azt is megállapította – derült ki az ügyészség nyomozást megszüntető határozatából -, hogy "a levél támájából és címzettjeiből (a Jobbik-frakció tagiai) arra lehet következtetni, hogy a közlés célja "nem a holokauszttal mint történelmi eseménnyel kapcsolatos nézetek terjesztése, hanem az országgyűlési emléknappal kapcsolatos frakcióálláspont megvitatása, kialakítása volt."
"Bár a levélben szereplő kijelentések tagadják, kétségbe vonják a nemzetiszocialista rendszer által elkövetett emberiség elleni cselekmények tényét, a nagy nyilvánosság előtti elkövetés mint tényállási elem a nyomozás adatai szerint nem valósult meg – állapította meg az ügyészség.
(Origó korrigálva)
Korábban írtuk:
– Magánlevelezésre is lecsap a kamukauszt gondolatrendőrsége: nyomozás indult Kulcsár Gergely ellen
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »