Írtunk mi már arról, hogy a Nógrád Megyei Közgyűlés jobbikos képviselője és választókerületi elnöke közösen kezdeményezte, hogy a hivatalokba kerüljenek vissza a II. világháború előtt még hagyományosan kifüggesztett feszületek. A hír nem is igazán ez volt akkor, hanem az, hogy a Fidesz-KDNP frakciójában vita alakult ki ennek kapcsán, majd végül napirendre sem vették. Már ez önmagában furcsa, de azt nem gondoltuk volna, hogy közel három hónappal később ez még mindig kérdés, és lassan már országos népszavazást írnak ki annak érdekében, hogy megszülessen ez az úgy látszik cseppet sem egyértelmű döntés.
Ha szeretnénk megérteni, hogy mit tett ezzel az országgal a kommunizmus, akkor csak tekintsük meg az alábbi videót, amelyben a Legbátrabb Várost magában foglaló megye jegyzője arról értekezik, hogy ebben a hivatalokba történő kereszt kihelyezése kapcsán hat helyről kértek állásfoglalást, véleményt. Biztosan rettentő megosztó kérdés az egy keresztényi alapokon álló országnak, amely számos szentet és vértanút adott a világnak, hogy kikerül-e a kereszt vagy sem…
Kapaszkodjon meg mindenki, ugyanis dr. Szabó József megyei jegyző szerint, bár a „döntés úgyis a képviselők joga”,
az Alapvető Jogok Biztosától, az Egyenlő Bánásmód Hatóságtól, a Nógrád Megyei Kormányhivataltól, az önkormányzati államtitkártól az Alkotmánybíróságtól és a váci megyéspüspöktől is állásfoglalást kell kérni.
És ez nem vicc. Miközben Fazekas sándor földművelésügyi miniszter szerint az október 2-ai népszavazás kérdése az, hogy keresztény marad-e a hazánk. Tényleg.
Szóval itt tartunk. Alig múlt el Szent István ünnepének emléke bennünk, és máris itt vagyunk 2016-ban, Magyarországon, Nógrád megyében, és azt kell látnunk egy közgyűlésen, hogy a jegyző szerint most, kérem szépen, hogy
„a tényállás tisztázása”
forog fenn. Ugyebár. Tudniillik.
Egyébként még csak ketten válaszoltak vissza, így még nem született döntés, majd valamikor októberben. Talán. Talán, ha keresztény lesz még akkor hazánk.
A helyzetről egyébként Dobrocsi Lénárd jobbikos választókerületi elnök és Havasiné Molnár Erzsébet megyei képviselő sajtótájékoztatót is tartott, amelyben felhívják arra is a figyelmet, hogy mindezzel szemben a kommunista jelképek még mindig ott vannak a tanácsteremben és a homlokzaton is.