Ezen a héten dönt az Országgyűlés egyebek mellett a Fidesz szuverenitásvédelmi törvénycsomagjáról és a Mi Hazánk javaslatáról, amely a fővárosban visszaállítaná a listás választási rendszert. A háromnapos ülés napirendjén ezeken kívül két tucatnyi más fontos előterjesztés is szerepel.
Az Országgyűlés plenáris ülése hétfőn délután egy órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a Parlament igazolja a Fidesz új képviselőjének mandátumát. Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára a közelmúltban elhunyt Turi-Kovács Béla listás helyét veszi át a nagyobbik kormánypárt frakciójában.
Lesznek interpellációk, azonnali kérdések és kérdések is. Az ellenzék egyebek mellett a szegénység elleni küzdelemről, az akkumulátorgyárak mellett élők környezeti jogairól, a gázai konfliktusról, a gázszámlákról, a mezőgazdaság GMO-mentességéről, az úgynevezett a herbálterrorról és az egészségügy helyzetéről faggatja a kormányt. A Fidesz-KDNP-sek a többi között a csok pluszról, a rezsivédelemről, a kamatstopról és az iskolaőrségről szeretnének többet megtudni.
A szócsaták csillapultával olyan törvényjavaslatok vitáit fejezi be az Országgyűlés, amelyek
Kedden reggel nyolc órakor ül össze az Országgyűlés. A napirend előtti felszólalásokat követően először bizottsági jelentéseket vitat meg a parlament az alapvető jogok biztosának beszámolójáról, illetve olyan törvénymódosításokról, amelyek
A keddi ülésnap határozathozatali maratonnal zárul: a parlament egyebek mellett dönt a Mi Hazánk javaslatáról, amely a fővárosban visszaállítaná a listás választási rendszert, és a szuverenitásvédelmi törvényről, illetve a hozzá kapcsolódó alaptörvény-módosításról, amelyet a Fidesz terjesztett be. Ez utóbbiról Tuzson Bence igazságügyi miniszer azt mondta: szuverenitásunkat napi szinten éri támadás és ezekkel szemben folyamatosan védekeznie kell a magyaroknak.
Szerdán reggel kilenc órától az Országgyűlés megvitatja, hogy Ukrajna alkalmas-e arra, hogy az Európai Unió tagjelöltje legyen. A képviselők szavaznak az Állami Számvevőszék és az alapvető jogok biztosának 2022-es beszámolójáról, valamint az összes, kedden megtárgyalt előterjesztésről, illetve megvitatják, hogy a magukat szkítáknak vallók jogosultak-e arra, hogy honos népcsoporttá nyilvánítsák őket.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »