Több ezer autós satuzhat egy kislány rajza miatt

Több ezer autós satuzhat egy kislány rajza miatt

Rendőrségi „felvezetéssel” indult a metALCOM Zrt. által januárban meghirdetett rajzpályázat díjátadó ünnepsége, az ORFK Teve utcai székházában, ahol Berzai Zsolt, a Balesetmegelőzési Osztály vezetője dicsérte a kezdeményezést.

„Ez a rajzpályázat legalább olyan eredményesen szólította meg a gyerekeket, tanárokat és szülőket, mint ahogy mi igyekszünk ezt megtenni a kampányvideóinkkal!”- fogalmazott az alezredes.

Az eredményesség számokban is jól mérhető hiszen több mint 650 rajz érkezett be az ország minden tájáról, nem kis munka elé állítva a Kiss-Forgács Éva vezérigazgató, Nádházi Brigitta rendőralezredes és Kőházi Mária művészpedagógus alkotta zsűrit.

„A metALCOM mindig is elkötelezett volt a fiatalok edukációja mellett, elég csak a duális képzéseinkre gondolni, ahol tehetséges fiatalokat oktathatunk. Én ebben hiszek, szerintem ez a jövő, és ezért is volt számunkra örömteli, hogy meg tudtuk szólítani a rajzpályázaton keresztül az általános iskola alsó tagozatos kisdiákjait, hogy nekik mit jelent a biztonságos közlekedés.” – fogalmazta meg a rajzpályázat célját Kiss-Forgács Éva.

Hírdetés

Nádházi Brigitta rendőralezredes a gyerekek határtalan fantáziáját emelte ki, amivel a „felnőttes” témához közelítettek, Kőházi Mária művészpedagógus pedig arról beszélt, hogy nem elsősorban a kompozíciót vagy a helyes színhasználatot kereste a rajzokban, hanem az egyéni látásmódot.

rajzpályázat a a metALCOM trafiboxárt

Rajzpályázat a a metALCOM trafiboxárt
A beszédek után jött a lényeg, az eredményhirdetés és az értékes díjak átadása:

A harmadik helyen Karászi Fanni végzett ( Kozármisleny – Janikovszky Éva Általános Iskola ), a második helyezést Fleisz Rebeka szerezte meg ( Gógánfa, Fekete István Általános Iskola ), míg az első díjat Farkas Kornél vihette haza ( Balassagyarmat, Kiss Árpád Általános Iskola ). A közönségkedvenc különdíjat Varga Noel Amadé ( Táborfalva, Csurgay Franciska Általános Iskola ) kapta, míg

a zsűri által odaítélt Traffiboxot, Kovács Bella Eliza ( Ózd, Újváros Téri Általános Iskola ) nyerte el Ózd város önkormányzatának.

Az első helyezett, a különdíjas, és a zsűri által kiválasztott pályamunka készítője egy biciklivel és a hozzátartozó védőfelszereléssel, a második helyezett egy rollerrel és védőfelszereléssel, a harmadik helyen végzett kisiskolás pedig egy görkorival és a hozzá járó védőfelszereléssel lett gazdagabb a rajzpályázatnak köszönhetően!.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »