Aki idén szeretne tengerparti nyaralásra utazni, az két opció közül választhat: az egyik, hogy a kényelmesebb megoldást választva utazási irodánál fizet be a vakációra, míg a másik, ha egyénileg szervezve tervezi meg a nyaralást. Cikkünkben ez utóbbiról lesz szó.
Ha egyénileg szervezünk tengerparti nyaralást, akkor ehhez nem kell más, mint egy jó repülőjegy, egy jó minőségű szállás (hotelben vagy lakásban), egy kis programterv, és már indulhat is az utazás. Első szempont a jegyár, ami a nyári időszakban egyáltalán nem tűnik fapados árnak. Mint ahogy az az összehasonlító táblázatunkból kiderül, a nyári időszakban a fapadosok elég drágán kínálják a jegyeket a kifejezetten tengerparti célállomásokra közlekedő járataikra, csak néhány olyan van, ahova a retúrjegy 100 euró alatti áron foglalható. És mivel ezek lecsupaszított árak, azaz ehhez még meg kell vásárolni az „extra” szolgáltatásokat, olyat, mint nagyobb kabinbőrönd (az alapárban jellemzően csak egy, az ülés alá betehető kézipoggyász van), a feladható csomag, és ha együtt szeretnénk ülni, vagy egy választott helyen, akkor az ülőhelyért is fizetni kell. Vagyis egy jegy akár 150–300 euróba is kerülhet (azzal pl. lehet spórolni, hogy a nyaralásra egy négyfős család/baráti társaság csak egy, vagy két feladott poggyászt visz).
Ha a konkrét árakat nézzük, látható, hogy 100 euró alatti áron alig van jegy, az átlag inkább a 150 euróhoz közelít, és ahogy közeledik a főszezon, úgy emelkednek az árak. Spanyolország irányába vannak olcsóbb jegyek (oda mindkét nagy fapados üzemeltet járatokat, így van árverseny), Törökország felé 250 euró a legolcsóbb jegy (ez az egyetlen a táblázatban, amely tartalmaz feladható csomagot is), a görög szi-getekre vágyók pedig 100–220 euró közötti áron tudjak retúrjegyet vásárolni (plusz az extrák).
Aki nyáron így szeretne utazni, annak érdemes mielőbb foglalni, mert most a növekvő árak jelentik a tendenciát – csak kivételes esetben, és szezon utáni időpontokra van akciós(abb) jegyár. A foglalásnál figyelni kell arra is, hogy a fapadosok csak heti egy-két járatot üzemeltetnek, így egy esetleges járattörlésnél (nyáron akár viharok, vagy egyéb okok miatt előfordulnak) legyen B terv a kijutásra, vagy hazautazásra – ilyen esetben ugyanis csak elvétve kap segítséget az utas a légitársaságtól, legfeljebb annyit, hogy a következő, sokszor napokkal későbbi járatra foglalják át.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »