Tehetetlenség és rosszindulat

Tehetetlenség és rosszindulat

Kötelezettségszegés miatt elmarasztalta az Európai Unió (EU) Bírósága Magyarországot, Lengyelországot és Csehországot, amiért önsorsrontó módon nem fogadták be a migránsokat 2015-ben.

Meghökkentő a múlt héten Luxemburgban meghozott döntés, hiszen egy olyan uniós határozat be nem tartására vonatkozik, amelyet a nemzetállamok felszámolásán gőzerővel munkálkodó Európai Bizottság akart a tagállamokra kényszeríteni.

A felsorolt országok pedig ezt soha nem fogadták el, így az unió belső szabályai alapján nem is lehetett számukra kötelezővé tenni. Ráadásul az idő rokkáján azóta lepergett öt esztendő alatt bebizonyosodott, nekik volt igazuk, mert a törvénytelen bevándorlás eddig nem tapasztalt terrorhullámot indított el földrészünkön. És ezt hosszas takargatás után Brüsszelben is kénytelenek voltak belátni.

Hírdetés

Az viszont még ennél is felháborítóbb, hogy a döntés nyomán Ursula von der Leyen, az EU-t irányító testület elnöke is elmarasztalta Magyarországot. És tette ezt a koronavírus elleni küzdelem jegyében meghozott és gyakorlatba ültetett törvény miatt. Mint ahogy az Európai Néppárt elnöke, Donald Tusk kijelentése is vérforraló, amelyben Orbán Viktort vírushoz hasonlította. A megválasztásukkor a kisebbik rossz látszatát keltő német és lengyel politikus beállt tehát az Orbán Viktor-vezette Magyarország ellen csaholók falkájába. Csupán azért, mert birodalmi törekvéseik útjában áll.

Meghökkentő, vérforraló és felháborító az EU két magas rangú tisztviselőjének a magatartása, amit ráadásul az emberiség nyakába szakadt vész közepette tanúsítanak. Annál is inkább, hogy a tagországok kormányait járványügyi szempontból eddig még jó tanácsokkal sem segítették. Nyilvánvaló tehát, hogy nem csak képtelenek egy hirtelen előálló veszély kezelésére és elhárítására, hanem nem is érdekli őket a tagállamok polgárainak sorsa. És ezzel bebizonyították, hogy ők is csak bábuk a világuralomra törő háttérhatalom markában, amelynek a segítsége és jóváhagyása nélkül nem kerülhettek volna bársonyszékeikbe. Európa jobb sorsra érdemes nemzetei pedig a történtek hatására remélhetőleg rádöbbennek az Unió jelenlegi állapotának tarthatatlanságára, és a ragály elmúltával az alapjaitól újraszervezik azt. Vagy hagyják sírjába dőlni.

Bedő Zoltán / Székely Hírmondó


Forrás:erdely.ma
Tovább a cikkre »