„Talaj. Víz. JÖVŐ!”

E héten került sor Királyhelmecen, a Bodrogközi Magyar Közösség Házában arra a szakmai konferenciára, amelynek szervezője a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. királyhelmeci képviselete volt. A képviselet vezetője Drab Melinda, aki a konferenciát is levezényelte. Ahogyan a szervező megfogalmazta: A rendezvény célja az volt, hogy lehetőséget teremtsen  a szlovák és a magyar agrárszakértők, valamint a térség gazdálkodói számára a tapasztalatcserére és a szemléletváltásra a klímaváltozáshoz történő sikeres alkalmazkodásban. Közérthető, ugyanakkor szakmailag hiteles módon kívánták bemutatni azokat a modern és a gyakorlatban alkalmazható megoldásokat, amelyek segíthetnek a vízmegtartásban, az aszálykárok csökkentésében, a mezőgazdaság és a kertgazdálkodás klímaadaptációjában. Ennek alapján elsősorban mezőgazdasági vállalkozókat, önkormányzatokat, vállalkozókat, kertészeket, kertbarátokat, kerttulajdonosokat hívtak meg az összejövetelre, amelyet egy gimnáziumi osztály is megtisztelt jelenlétével.

Hírdetés


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »