A Sunday Times saját döbbenetére felfedezte, hogy a hatalmas Amazon online könyvkereskedésnél holokauszt-tagadó könyveket is lehet kapni.
Aki rákattint ide: http://www.thetimes.co.uk/edition/news/holocaust-denial-books-sold-on-amazon-s5lrk9v5v láthatja, mely könyvekről van szó.
Az Amazon az egyik, emiatt panaszkodó vevőjének ezt ajánlotta orvosságul:
„Ha úgy gondolja, hogy ez a könyv gyűlöletbszédet és rosszindulatú hazugságokat tartalmaz, akkor nézze meg a többi sz ázezer könyvet, amelyet megrendelhet. Reméljük, ez segít.”
Karen Pollock, a Holokauszt Oktatási Tröszt igazgatója kijelentette, hogy az Amazon magatartása „sokkoló és helytelen”.
Itt pedig idemásoltam, hogy az MSZP-s Krausz Tamás miként relativizálja a Gulágot és teszi idézőjelbe, hogy a sztálini tömeggyilkos rendszer totalitárius volt. És emiatt nem olvasható felháborodás a mi részünkről sem.
Sztálin élete és kora
Mint minden könyvnek, ennek a műnek is megvan a maga története. A Sztálin-életrajz számos átalakuláson ment át. Egyfelől Sztálin személyes levéltára kutathatóvá, sőt a dokumentumok nagy része nyilvánossá vált, másrészt sok új feldolgozás is napvilágot látott, amelyek a téma iránt érdeklődőket elgondolkodtatják, sőt olykor korábbi nézeteik módosítására késztetik. Ha pedig népszerű történelmi munkáról van szó, mint e kötet esetében is, kiéleződnek azok a vitakérdések, amelyek meghatározzák Sztálin megítélését. Sztálin személyének és a sztálinizmus jelenségének “totalitárius”, hidegháborús szemléletű minősítésének megváltoztatására, vagy legalábbis árnyalására tesz kísérletet a könyv
Forrás:lovasistvan.hu
Tovább a cikkre »