Szétverték a bevándorlókat a franciák, a németeknél tömegverekedés volt

Könnygázspray-vel oszlatta szét a francia rendőrség a Calais-nél a Csatorna-alagútba behatolni próbáló migránsok egy csoportját vasárnapra virradóra.

A rohamrendőrök akkor vetették be a könnygázspary-t a mintegy 200 fős csoport feloszlatására, amikor a migránsok megpróbálták lebontani a Franciaországot Nagy-Britanniával összekötő alagút bejárata előtti utolsó kerítést és vasúti szerelvényekre felmászni.

A videón az is jól látszik, mennyit fog érni a magyar kerítés, ha nem őrzik katonák

A migránsok előzőleg, szombaton késő este több másik biztonsági kerítést lebontottak. Vasárnap mintegy egy órán át farkasszemet néztek a rendfenntartókkal, azt kiáltozva: „Nyissátok meg a határt!”, és „Nem vagyunk állatok!”

Hírdetés

A mintegy ötven kilométer hosszú alagúton az elmúlt napokban több ezer alkalommal tettek kísérletet migránsok arra, hogy az alagúton át átjussanak Franciaországból Nagy-Britanniába. Vannak, akiket az alagút bejárata felé tartva feltartóztatnak a rendőrök, másoknak sikerül felkapaszkodniuk egy-egy teherautóra. Július eleje óta tíz bevándorló halt meg a La Manche csatornán való átkelési kísérlet közben, a legutóbbi ilyen balesetben egy szudáni férfit halálra gázolt egy kamion.

Bezárhatják a csatornát

Xavier Bertrand volt francia munkaügyi miniszter, a Köztársaságiak nevű jobbközép párt parlamenti képviselője és jelöltje a Calais városát is magában foglaló Nord-Pas-de-Calais-Picardie régió elnöki posztjára vasárnap egy interjúban úgy vélekedett, hogy Nagy-Britanniának jobban ki kell vennie a részét a probléma kezeléséből és „magáévá kell tennie a lakosság aggodalmait”, máskülönben a francia illetékeseknek fel kell függeszteniük a Csatorna-alagút közös működtetéséről szóló 2003-as francia-brit szerződést.

Eközben Németországban

Németországban erőszakos incidensek történtek menedékkérőket befogadó intézményekben, vasárnapi sajtójelentések szerint egy türingiai állomáson tömegverekedés tört ki, Bonnban pedig a rendőrség különleges bevetési egységének (SEK) egy különítménye tett ártalmatlanná egy késelő menedékkérőt.

A legutóbbi adatok szerint az év eleje óta 302 415 menedékkérőt regisztráltak Németországban. Tavaly egész évben 202 ezer ember kért menedékjogot az országban.


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »