Orbán Viktor nem egyedül képviseli véleményét Európában a bevándorlásról, jól látható ugyanis, hogy a visegrádi négyek (V4) sem kérnek abból a rendszerből, amit Nyugat-Európában kitaláltak a tömeges migráció kezelésére – mondta Lánczi Tamás, a Századvég Alapítvány vezető elemzője pénteken az M1-en.
Az elemző a magyar miniszterelnök csütörtöki brüsszeli találkozóival kapcsolatban úgy fogalmazott, ezek kemény tárgyalások voltak, és a Magyarországra nehezedő uniós nyomás, a feszültség még néhány hétig biztosan fennmarad.
Az interjúban Lánczi szájából az is elhangzott, hogy a menekültek 5-10 százaléka súlyos fertőző betegségben szenved. Az ENSZ közegészségügyi szervezete, a WHO egyébként éppen csütörtök este adott ki közleményt arról, hogy "a közhiedelem ellenére semmilyen összefüggés nincs a fertőző betegségek behurcolása és a migráció között", sem az ebola, sem a MERS terjedésétől nem kell tartani.
A kötelező menekültkvótáról Lánczi Tamás azt mondta, az csak "képmutatás, a probléma elkendőzése", hiszen egyrészt nem akadályozza meg, hogy még több bevándorló érkezzen Európába, másrészt ha a migránsokat nem a célországukban telepítik le, akkor újra és újra meg fogják kísérelni az odajutást.
Hozzátette: 160 ezer bevándorló szétosztásáról van szó, ennyien egy hónap alatt érkeznek. Jogosan merül fel tehát a kérdés, mi lesz a többi érkezővel – emelte ki.
(MTI – HVG nyomán)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »