Szakértő: „Oroszország készen áll egy atomháborúra”

Szakértő: „Oroszország készen áll egy atomháborúra”

Az innovatív eszközt ugyanis észrevétlenül képesek tetszőleges helyre eljuttatni, majd az a felrobbantás előtti percekben annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem lehet semlegesíteni. Az pedig, hogy milyen pusztítást végez, csak attól függ, mivel töltik meg.

Robert C. Castel – mandiner

Komoly üzenetet küldött a nyugati világnak Oroszország a Poszeidón-terv befejezésének bejelentésével és a Jars interkontinentális rakétarendszerek mobil irányítóinak tesztjével – tudta meg a Karc Fm Robert C. Castel, izraeli biztonságpolitikai szakértőtől. Az atommeghajtású és atomtöltet hordozására is képes, rendkívül gyors Poszeidónt arra tervezték, hogy megkerülje a NATO védelmi rendszereit és hátba támadhassanak vele tengerparti városokat – ismertette a szakember.

Az innovatív eszközt ugyanis észrevétlenül képesek tetszőleges helyre eljuttatni, majd az a felrobbantás előtti percekben annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem lehet semlegesíteni. Az pedig, hogy milyen pusztítást végez, csak attól függ, mivel töltik meg és milyen mélységben robbantják fel. Legsúlyosabb esetben a Poszeidón lehet a világ legnagyobb piszkos bombája. Ha kis mélységben robban a tenger alatt, akkor képes ugyanis radioaktív hullámmal elborítani és teljesen elpusztítani a megtámadott várost.

Sőt akár megsemmisíthetné a brit szigeteket is.

A torpedók elkészülésével egyidőben elkezdett hadgyakorlat is beleillik abba a sorba, ahová a finn határhoz közel tartott orosz hadgyakorlat, vagyis egy újabb lépés fölfelé az eszkalációs létrán – hívta fel a figyelmet a Neokohn főmunkatársa. Szerinte azzal, hogy az interkontinentális rakéták mozgatását lehetővé tévő mobil egységeket kitelepítették a fehérorosz és balti régióhoz közeli térségbe, az oroszok jelezni akarták: ők készen állnak egy atomháborúra.

A szakember tájékoztatása szerint ezek az eszközök 10-15 perc alatt képesek elérni Amerikát.

Hírdetés

De 1-2 perc alatt eljuthatnak akár egy brit, akár egy francia célpontig.

Robert C. Castel ezzel együtt azt is elmondta: van az az atomháború, amit a nukleáris nagyhatalmak minden nap vívnak egymás ellen, ami tulajdonképpen egy információs háború. A célja elsősorban az elrettentés, nem pedig az, hogy valóban használják ezeket az eszközöket. Tehát ezeknek a csapásmérő eszközöknek, amelyek a föld bármely pontját el tudják érni, láthatónak kell lenniük ahhoz, hogy már pusztán a létükkel üzenjenek, a helyüket sem kell elhagyniuk ahhoz, hogy hatást fejtsenek ki.

A biztonságpolitikai szakember kitért arra is, hogy a britek által felajánlott 14 Challenge 2 tank bármennyire korszerű és jól használható, semmit nem változtathat a háború menetén. A brit bejelentés jelentősége valójában az, hogy megtörje a jeget és rávegye a németeket a Leopard tankjaik egy részének Ukrajnának való átadására . Ezzel a lépéssel ugyanis Svédországtól Indonéziáig számos ország lehetőséget kapna arra, hogy felajánljon a saját Leopard eszközeiből egy-egy tucatnyit, amivel Ukrajna már egy komoly csapásmérő arzenálra tehetne szert.

A Neokohn főmunkatársa nem hagyta szó nélkül az Egyesült Államokban zajló eseményeket sem. Meglátása szerint a Biden-iratok előásásával gyakorlatilag egy hatalomátvétel zajlik a Demokrata Pártban.

A régi gárda, amelyhez Biden elnök, Nansy Pelosi, volt képviselőházi elnök, Bill Clinton és Barack Obama, volt elnökök is tartoznak, a Kamala Harris alelnök nevével fémjelzett ifjú, demokrata blokk áldozatává válhat.

youtube

Az, hogy egy esetleges sikeres puccsnak milyen hatása lehet az Ukrajnában zajló háborúra, egyelőre több esélyes Robert C. Castel szerint. A radikális demokratákon belül is van ugyanis két, egymással szemben álló álláspont. A gyakrabban hallott hangok kiállnak Ukrajna támogatása mellett a háborúban, míg a szélsőbalos blokk, amelynek eddig nagyon hamar elhallgattatták a hangját, egyetért a szélsőséges republikánusokkal abban, hogy Amerikának nem lenne szabad részt venni ebben a háborúban.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »