Súlyos vereség hazai pályán (Labdarúgás, SuperLiga)

A Sepsi OSK hazai közönség előtt látványos mérkőzésen 5–2 arányú vereséget szenvedett az FCSB együttesétől a SuperLiga tizedik fordulójában. Liviu Ciobotariu csapata a vasárnapi összecsapáson több gólt kapott, mint az azt megelőző hét bajnoki találkozón.

Az eltiltások és sérülések miatt Liviu Ciobotariu vezetőedző alaposan felforgatta csapatát, ráadásul Nicolae Păun és Jonathan Rodríguez hiányában a vendégek gyakran próbálkoztak távoli lövésekkel. A bukaresti együttes két labdaszerzésnek köszönhetően már a 11. percben kettővel vezetett, előbb Adrian Șut, majd Darius Olaru továbbított távolról a bal alsóba (0–2). Negyedóra elteltével a házigazdák is helyzetbe kerültek, Varga Roland szabadrúgását Ștefan Târnovanu könnyedén védte. Nem sokkal később Denis Ciobotariu beadása kevéssel szállt el a jobb felső mellett, aztán Darius Oroian lehetősége is elkerülte a kaput. A székelyföldi gárda a 28. percben szépíthetett volna, Oroian beadása után Varga fejesénél a kapufa mentette meg a bukaresti alakulatot. Szünet előtt ismét az FCSB veszélyeztetett, egy ellentámadás végén Andrea Compagno lőtt fölé, majd Florinel Coman szabadrúgását Niczuly Roland hárította.

A Sepsi OSK a második félidő elején szépített, az 51. percben egy kontrát követően Varga Roland passzát az érkező Pavol Šafranko becsúszva értékesítette (1–2). A fővárosi csapat nemsokára válaszolt, az 57. percben Olaru előkészítése után Coman a jobb alsóba gurított (1–3). A háromszéki együttes rövid időn belül ismét faragott a hátrányából, Cosmin Matei indításából Isnik Alimi talált be (2–3). A házigazdák előtt az egyenlítés lehetősége is felcsillant Denis Ciobotariu fejesénél, azonban Șut a gólvonalról mentett. Az FCSB növelte előnyét, a 69. percben Octavian Popescu három védőt kicselezett, aztán a hálóba bombázott (2–4). A folytatásban Florin Ștefan szabálytalankodott Alexandru Băluță ellen, így a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet a Damjan Djoković váltott gólra (2–5). A hajrában a bukaresti gárda játszott veszélyesebben, viszont Niczuly Roland hárította Octavian Popescu mindkét lehetőségét.

SuperLiga, alapszakasz, 10. forduló: Sepsi OSK–FCSB 2–5 (0–2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 7780 néző. Vezette: Cătălin Popa (Pitești). Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Kecskés (Damașcan, 46.), Niňaj, Ștefan (Rondón, 77.) – Matei, Alimi, Francisco Júnior (Aganović, 63.) – Oroian, Šafranko (Debeljuh, 77.), Varga (Gheorghe, 63.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunović (Panțîru, 83.) – Ov. Popescu (Djoković, 46.), Șut, Olaru (Haruț, 76.) – Miculescu (Oc. Popescu, 46.), Compagno (Băluță, 46.), Coman. Vezetőedző: Elias Charalamnous. Gólszerzők: Šafranko (51.), Alimi (60.), illetve Șut (6.), Olaru (11.), Coman (57.), Oc. Popescu (69.), Djoković (75. – tizenegyesből). Sárga lap: Francisco Júnior (21.), Niňaj (73.), illetve Târnovanu (30.), Băluță (49.).

További eredmények: FC U Craiova–Galaci Oțelul 0–2 (gsz.: Fatai 63., Bodișteanu 80.), Bukaresti Dinamo–FC Farul Constanța 0–2 (gsz.: Budescu 33., Vînă 90.), FC Voluntari–Jászvásári Poli 1–2 (gsz.: Nemec 27., illetve Marchioni 23., Gheorghiță 44.), FC Botoșani–Aradi UTA 2–2 (gsz.: Florescu 30. – tizenegyesből, Iličić 52., illetve Carp 48., Cooper 90+7.), Kolozsvári Universitatea–Universitatea Craiova 1–1 (gsz.: Nistor 90+1., illetve Bancu 31.), FC Petrolul Ploiești–FC Hermannstadt 0–0.