Sorozatban harmadik bajnoki mérkőzésüket is elvesztették (Labdarúgás, SuperLiga)

A válogatott szünet után nem szerzett pontot a SuperLigában a sérülések miatt megtizedelt Sepsi OSK, amely szombati veresége után sorozatban harmadszor maradt alul a bajnokságban. A 11. fordulóban a sepsiszentgyörgyi csapat még egyenlített az első félidő végén a címvédő FC Farul Constanța otthonában, azonban a szünet után a házigazdák ismét betaláltak, így a háromszéki együttes 2–1-re kikapott.

A Sepsi OSK hamar vezetést szerezhetett volna, a 2. percben Florin Ștefan előkészítése után Pavol Šafranko közelről a kapusba lőtt. Nem sokkal később büntetőhöz jutott a hazai csapat, Branislav Niňaj kezezése után a játékvezető a videobíró segítségével tizenegyest ítélt, amelyet a 6. percben Ionuț Larie értékesített (0–1). A folytatásban előnye megtartásása törekedett a címvédő, többet birtokolta a labdát, ám helyzetek alig akadtak. Tudor Băluță és Louis Munteanu lövése elkerülte a kaput, majd utóbbi Constantin Budescu beívelése után Niczuly Roland kezébe rúgta a labdát. A szünet előtt kezdett magára találni Liviu Ciobotariu legénysége, Mihai Aioani hárította Vitalie Damașcan lehetőségét, Cosmin Matei az oldalhálóba továbbított, aztán a ráadásban Marius Ștefănescu szépségdíjas góllal egyenlített, védhetetlenül a jobb felsőbe tekert (1–1).

A második játékrészben töredezettebb volt a játék, bár ezúttal kizárólag a tengerparti gárda veszélyeztetett. Constantin Budescu középre tartó lövését védte a háromszéki kapus, ezt követően a középpályás lesről volt eredményes, majd az 55. percben David Kiki beívelése után kapásból a rövid alsóba vágta a labdát (2–1), így csapata másodszor is előnybe került. A hátralévő időben Gheorghe Hagi együttese sorra alakította ki a helyzeteket, azonban Niczuly védte Munteanu fejesét, Mazilu lehetőségét és Budescu emelését. A 74. percben újabb gólt szerzett a hazai alakulat, viszont Munteanu találatát les miatt érvénytelenítették. A hajrához közeledve Rivaldinho lövése kevéssel elszállt a keresztléc fölött, majd a ráadásban Ștefănescu ismét közel járt a gólszerzéshez, ám lövése pontatlan volt, így a Sepsi OSK vereséget szenvedett Ovidiuban.

SuperLiga, alapszakasz, 11. forduló: FC Farul Constanța–Sepsi OSK 2–1 (1–1).

Ovidiu, Gheorghe Hagi Akadémia, 3100 néző. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest). Farul: Aioani – Kiki (Boli, 68.), Artean, Larie, Sîrbu – Grameni (Vînă, 77.), Nedelcu (Popescu, 37.), Băluță – Budescu, Munteanu (Rivaldinho, 77.), Mazilu (Grigoryan, 77.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi. Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Bălașa, Niňaj (Kecskés, 79.), Ștefan – Gheorghe, Alimi (Rondón, 79.), Matei (Aganović, 62.) – Ștefănescu, Šafranko (Varga, 62.), Damașcan (Debeljuh, 62.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerzők: Larie (6. – tizenegyesből), Budescu (55.), illetve Ștefănescu (45+2.). Sárga lap: Artean (39.), Popescu (63.), illetve Niňaj (5.), Kecskés (83.), Ștefan (89.).

További eredmények: Galaci Oțelul–Bukaresti Dinamo 1–0 (gólszerzők: N. Roșu 37. – öngól), Aradi UTA–FC Voluntari 0–0.