Sikoltozva menekültek az utasok a barcelonai repülőtéren, egy magyarul beszélő szlovákiai nő is átélte a rémálmot Nagy Ráchel2026. 07. 23., cs – 12:00
Pillanatok alatt pánik tört ki a barcelonai El Prat repülőtéren. Az utasok fejvesztve menekültek, köztük egy szlovákiai nő is, aki felidézte a félelmetes perceket.
A barcelonai El Prat repülőtér zsúfolt terminálján egyik pillanatról a másikra pánik tört ki. Az utasok menekülni kezdtek, a kialakult káoszban pedig legalább két járókelő rosszul lett, őket pánikroham miatt kellett ellátniuk a mentőknek. A terminálhoz azonnal tűzszerészeket riasztottak, miután a rendőrök a repülőtér egyik dolgozójának segítségével elfogtak és megbilincseltek egy gyanús személyt. A helyszínre a spanyol csendőrség elit tűzszerész egysége, a TEDAX is kivonult, hogy átvizsgálja a nála lévő hátizsákot, és kizárja a robbanószerkezet lehetőségét.
A zsúfolt repülőtéren egy szlovákiai nő is tartózkodott, aki a noviny.sk portálnak mesélte el a történteket.
„Kora este volt, már eléggé elfáradtunk. Vettünk egy kávét, és kerestünk egy nyugodtabb helyet, ahol várakozhatunk. A hangosbemondó és a kijelzők egymás után jelezték a járatkéséseket” – idézte fel.
„Egyszer csak dübörgést és kiabálást hallottunk. Először néhány ember rohant el mögöttünk, azt hittem, csak a járatukat próbálják elérni. A zaj azonban egyre erősödött, a tömeg pillanatok alatt hatalmasra nőtt, és végigsöpört a terminálon. Mindenfelől rémült sikolyokat lehetett hallani. Azonnal a földre vetettük magunkat, a székek alá bújtunk, a fejünket védtük, és döbbenten néztünk egymásra. Nem tudtuk, mit tegyünk. A kiabálásból semmit sem lehetett érteni. Néhány másodperc múlva felálltunk, és mi is futni kezdtünk. Félelmetes volt, a rettegés mindenkit magával ragadott” – mesélte.
A helyszínen készült fotókon szétdobált cipők láthatók a folyosókon. A rémült utasok mindent hátrahagyva próbáltak minél gyorsabban biztonságos helyre jutni. A TEDAX egysége végül átvizsgálta a hátizsákot, és megállapította, hogy nem tartalmaz robbanóanyagot. A riadó lefújása után fokozatosan helyreállt a rend a repülőtéren.
A Josep Tarradellas Barcelona–El Prat repülőtér (BCN) Barcelona fő nemzetközi légikikötője, egyben Spanyolország második legforgalmasabb repülőtere. A városközponttól mintegy 15 kilométerre délnyugatra, El Prat de Llobregat településen található. A két terminállal (T1 és T2) működő repülőtér több száz európai és tengerentúli úti céllal biztosít összeköttetést. Stratégiai fekvésének köszönhetően a nyugat-mediterrán térség egyik legfontosabb légi csomópontja, évente több tízmillió utast fogad.
(pluska)
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


