Sikerrel zárult az első egyházkarcsai atlétikai sportnap Kürthy Judit2025. 05. 23., p – 15:24 Egyházkarcsa |
Megrendezte I. Atlétikai Sportnapját az egyházkarcsai alapiskola. Három közeli és egy határon túli település iskolájának tanárai és diákjai látogattak el az intézménybe.
Az esemény célja a mozgás öröme és az egészséges életmód népszerűsítése mellett az iskolák közötti jó kapcsolat erősítése volt, valamint a fiatal tehetségek ösztönzése. A versenyben a nyékvárkonyi Móra Ferenc Alapiskola, az egyházgellei alapiskola, a nagyszarvai alapiskola, valamint a magyarországi, rábapatonai Petőfi Sándor Általános Iskola csapatai vettek részt.
Gellei győzelem
Almásy Gergely, az Egyházkarcsai Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatója köszöntötte a jelenlévőket és Mórocz Péter, a község polgármestere szólt a gyerekekhez, majd elkezdődött a közös, zenés bemelegítés. Az Atlétikai Sportnapon maximum 10 fős csapatok indulhattak, és összesen hat versenyszámban mérettették meg magukat: távolugrásban, helyből távolugrásban, célba dobásban, távolba dobásban, valamint 30 és 50 méteres futásban. A gyerekeket végül három kategóriában díjazták.
A sportnap fődíját, a vándorserleget az egyházgellei alapiskola diákjai nyerték el, ugyanis ők szerezték meg a legtöbb helyezést az egyes versenyszámok során.
Összefogás a gyerekekért
Az első atlétikai sportnapot Egyházkarcsa község önkormányzata támogatta, melyet az ígéretek szerint továbbiak követnek majd, főszervezői pedig az iskolában dolgozó pedagógusok voltak, köztük a sportkör vezetője, Hamar Péter. Az időjárás is kedvezett a versenyző gyerekeknek, a napos időben zajló rendezvényt végül egy közös ebéddel zárták.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


