Június 6-án, pénteken délelőtt került sor az első hivatalos találkozóra XIV. Leó pápa és Olaszország elnöke között az Apostoli Palotában. Sergio Mattarellát elkísérték családtagjai, valamint Antonio Tajani olasz külügyminiszter. A pápa és az olasz elnök közti magánbeszélgetés közel egy órán át tartott.
Az Államtitkárságon folytatott megbeszélések a világ konfliktusairól, valamint szociális kérdésekről szóltak.
Leó pápa és az olasz államfő már találkoztak egymással a Szentatya péteri szolgálatának ünnepélyes megkezdését jelentő szentmise után, ám akkor csak rövid köszöntésre volt lehetőségük.
Sergio Mattarella elnök és kísérete június 6-án, pénteken 9 órakor érkezett a Vatikánba, ahol a Szent Damasus udvarban a Svájci Gárda díszőrsége fogadta. A Szentatya nevében Leonardo Sapienza prelátus, a Pápai Ház régense köszöntötte a vendéget, akit XIV. Leó pápa az Apostoli Palota Kis Tróntermében fogadott.
A két fél közötti négyszemközti megbeszélésre az Apostoli Palota dolgozószobájában került sor, majd átnyújtották egymásnak ajándékaikat. Leó pápa elődjének, Ferenc pápának békeüzenetét adta át, míg Sergio Mattarella elnök az 1500-as években nyomtatott, Szent Ágostonról szóló két kötetet ajándékozott az Ágoston-rendi pápának, akinek a beszélgetésük során elmondta, hogy „elhozta számára Olaszország szeretetét”.
Forrás: Vatikáni Rádió
Fotó: Vatican Media
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »