Furcsa közlemény jelent meg a CEU weboldalán, melyben az egyelőre törvénysértő módon működő egyetem felszólítja a magyar kormányt, hogy haladéktalanul kezdjen vele tárgyalásokat a továbbműködés legálissá tételéről.
„A magyar kormányzat azt állítja a nyilvánosság előtt, hogy nem akarnak bezárni semmilyen egyetemet. Azonban ennek az állításnak ellentmond a felsőoktatási törvény módosításának, a lex CEU-nak a szövege. Amennyiben a törvényt nem vonják vissza, vagy nem módosítják újra, az Oktatási Hivatal már 2017. október 12-től visszavonja a Central European University működési engedélyét. 2018. január 1-je után a CEU nem vehet fel új diákokat” – áll a Soros-egyetem weboldalán megjelent szövegben.
„A CEU arra is szeretné felhívni a figyelmet, hogy az elmúlt három hétben, amióta Áder János köztársasági elnök tárgyalásra szólította fel az érintett feleket, a CEU-val a kormány részéről nem tárgyalt senki.” – írták, hozzátéve, hogy a magyar kormány befolyásos külföldi személyek és intézmények véleményét kellene mérvadónak tartsa a magyarországi felsőoktatás kapcsán.
”A CEU szorgalmazza, hogy a magyar kormány hallgasson az Európai Bizottság, az Európai Néppárt, több mint 650 egyetem, 24 Nobel-díjas, az Egyesült Államok, Németország és Franciaország kormányainak, több tízezer magyar polgár és a magyar értelmiség különböző politikai meggyőződésű tagjainak kérésére.”
Ugyanakkor, a Magyar Idők egy publicisztikája szerint a kormány álláspontja egyértelmű – ellentétben a Soros-egyetemmel, melynek működése teljesen átláthatatlan. Az egyetem alapítója és rektora is titkos éjjeli találkozókon, egy üveg Whisky mellett Brüsszelben próbálja egyengetni az egyetem sorsát, miközben a magyar kormány továbbra sem tudja, hogy egy vagy két egyetemről van szó, így az sem egyértelmű, kivel kellene tárgyalni.
„Ellentmondásos a CEU kommunikációja, hiszen közleményükben azt írták magukról, egyetlen, integrált egyetem a magyar és az amerikai CEU, így viszont nem lehetséges, hogy az amerikai CEU-val nem osztják meg az Európai Unióban elnyert kutatási pénzeket.” – áll a Magyar Idők beszámolójában.
Bár a tömegdemonstrációk résztvevői és a liberális sajtóorgánumok a CEU továbbműködését követelik, a CEU weboldalán megjelent közleményből kiderült, hogy egyik oktató sincs velük szerződéses viszonyban. „Az ezen oktatási programokban tanító oktatóknak a KEE-vel van magyarországi munkaszerződése.” – írták, miközben a közlemény a CEU nevében, a CEU weboldalán jelent meg, a CEU megvédésének szándékával. Okkal merül fel a kérdés sokakban: hogyan akar diákokat felvenni a CEU, ha oktatói sincsenek?
Korábban egy kormánypárti bulvárlap rámutatott, hogy a CEU bejegyzett címén valójában Soros György egy másik állatkája, az Open Society Foundation található. Lehet, hogy végső soron az Open Society Foundation megvédéséről szól ez a médiahisztéria? Ha a CEU-nak oktatói sincsenek, bejegyzett New York-i központjában pedig csak Soros György alapítványa működik, miért jelentene problémát a működési engedélyük visszavonása?
Azonban a legnagyobb kérdés mégis az: ki és milyen célra képzi ki azokat a diákokat, akiket a CEU vesz fel, miközben a CEU-val saját bevallása szerint egyetlen oktató sem áll szerződéses viszonyban, bejegyzett címükön viszont az Open Society Foundation működik?
hídfő. ru
Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »