A Fejér megyei Nadap karitászcsoportjának vezetői február 17-én vendégül látták azokat, akik az előző évben hozzájárultak a Nadapi Karitatív Egyesület tevékenységeihez. Koller Andrea karitászönkéntes írását szerkesztve közöljük.
A rendezvény vendégei között voltak az egyházmegyei karitász képviselői és Récsei Norbert atya is. Elfogadta a meghívást a Polgárőr Egyesület elnöksége, a Nadapért Alapítvány vezetői, a helyi képviselő-testület és a polgármester is.
Az eseményen beszédet mondott Dömsödi Balázs, a nadapi karitászcsoport elnöke, megköszönve a csoport tagjainak munkáját. A 2023-as terveikről elmondta: az idei legnagyobb projektjük a karitászház külső felújítása, ami mind pénzügyileg, mind emberileg meghaladja a kapacitásaikat, de hisznek benne, hogy Isten segítségével véghez tudják vinni.
Jelenleg hat rászoruló család van, akiket folyamatosan segítenek élelmiszerrel, ruhával, tűzifával; részt vesznek a Katolikus Karitász országos segélyprogramjaiban, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitásszal együttműködve – derült ki a nadapi karitászcsoport vezetőjének beszámolójából.
2022-ben a nadapi plébánia két családnak adott otthont, akik Kárpátaljáról menekültek Magyarországra. Példaértékű falusi összefogással lakhatóvá varázsolták a már több mint tíz éve üresen álló épületet. Nagyon sok felajánlást kaptak a helyiektől. A munkálatok szervezetten és szakszerűen folytak, volt, aki a szakértelmét ajánlotta fel, ennek köszönhetően sikerült felújítaniuk a ház elektromos hálózatát. Kicserélték a régi, már használhatatlan bojlereket, berendeztek egy teljes konyhát és két szobát. Gletteltek, vakoltak, festettek; majd takarítottak, ablakot pucoltak, „lakberendeztek”; tűzifát szereztek, majd fűrészeltek. Mindezt színtiszta társadalmi összefogással. 15–30 karitászönkéntes négy napon keresztül napi 14 órában dolgozott, hogy ez létrejöhessen. Nagyon büszkék és hálásak ezért az összefogásért, amelyet a nadapiak tanúsítottak ebben a nehéz helyzetben.
A nadapi karitászcsoport speciális helyzetben van az egyházmegyei, plébániákhoz kötött önkéntes csoportokhoz képest, mert ahhoz, hogy segítő munkájukat jobban tudják szervezni, működésüket egyesületi keretek között valósítják meg. Túl a karitatív segítségnyújtáson, ők szervezik Nadapon a legtöbb kulturális, közösségépítő rendezvényt; működtetik és fenntartják a karitászházat, amely a falu egyetlen nagyobb közösségi tere. Sokrétű feladataik mottója: „Segíteni jó! Segíteni kell!”
Forrás és fotó: Székesfehérvári Egyházmegye
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »