Rogán: nemzeti tragédiánk a holokauszt, sosem feledhetjük el, ami velünk (!) történt – A Jobbik pedig még mindig "újnáci"

Rogán: nemzeti tragédiánk a holokauszt, sosem feledhetjük el, ami velünk (!) történt – A Jobbik pedig még mindig "újnáci"

Mi, magyarok sosem feledhetjük el, ami történt, mert velünk történt, nemzeti tragédiánk a holokauszt – mondta el a kötelezőt Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter a "holokauszt áldozatainak" éppen mára eső egyik emléknapja alkalmából tartott megemlékezésen vasárnap Budapesten.

A Terror Háza Múzeum előtt Bernovits Vilma (1901-1944) vértanú hitoktatóra emlékeztek. A rendezvényen a miniszter beszédében kiemelte: a "holokauszt" idején voltak olyanok, akik idegen szolgálatba álltak és elárulták a magyar nemzetet, "halálba küldték" zsidó honfitársainkat, és "ezzel megalázták az egész nemzetet".

Rogán Antal azt sulykolta: emlékezni kell a történtekre, hogy sose fordulhasson elő hasonló.

Még mindig "újnáci" neki a Jobbik

Ugyanakkor a mai magyar parlamenti képviselők között is vannak, akik "néhány éve még listázni akarták a zsidókat és beleköptek a Duna-parti cipőkbe: Gyöngyösi Márton és Kulcsár Gergely" – közölte. Hozzátette: "Gyöngyösi felvetése újnáci gondolat, Kulcsár Gergely tette pedig újnáci cselekedet".

"Néven kell őket nevezni, mert jelenlétük az Országgyűlésben az áldozatok emlékéhez méltatlan és elfogadhatatlan", egyetlen jóérzésű ember sem tűrheti el, hogy ők parlamenti képviselők maradjanak – fogalmazott.

A miniszter kifejtette: emlékezünk azokra, akiket embertelen módon vesztettünk el a magyarokat sem kímélő "vészkorszakban", és az életerős közösségek sosem felejtenek, akarnak és mernek emlékezni arra is, ami nehéz, amire emberi ésszel nincs magyarázat. A 20. század vészterhes század volt, amelyből kiemelkednek a holokauszt borzalmai, ez a mai napig velünk élő tragédia – mondta fel a leckét Orbán minisztere.

"A holokauszt áldozatai közül minden tizedik magyar volt"

Úgy vélte, el kell mondani, ami történt, mert ami mára történelemmé vált, az egykor véres valóság volt. A "holokauszt" áldozatai közül minden tizedik magyar volt (sic!), azokat vitték el, akik az ország javát keresték, ártatlan embereket tettek bűnbakká és öltek meg – hazudta.

Erre nincs mentség…

Rogán Antal arról is beszélt, hogy szembe kell nézni a teljes igazsággal (lásd szájzártörvény – a szerk.), így bármilyen nehéz, ki kell mondani, hogy az akkori magyar állam nem tudta megvédeni polgárait, és erre nem mentség, hogy Európa más országaiban is így történt.

Hírdetés

Arra is kitért, hogy ugyanakkor sok hétköznapi magyar vált hőssé a vérzivataros időkben, sokan védték üldözött honfitársainkat. Ők mentették meg az esélyt a nemzetnek a háború utáni talpra álláshoz, példát mutattak, reményt és erőt adtak mindenkinek a folytatáshoz, bizonyítva, hogy nincs olyan sötét és gonosz erő, amely ne lenne legyőzhető – fogalmazott.

A kormány zsidó szektája szerint növekszik a holotagadók száma

Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezetője beszédében elmondta: manapság egyre több a holokausztmegemlékezés, és azt gondolnánk, hogy ennek pozitív hatással kell járnia a közgondolkodásra. Azonban a Tett és Védelem Alapítvány által megrendelt közvélemény-kutatások alapján 2006-2016 között 9-ről 19 százalékra nőtt a holokauszttagadó nézeteket vallók száma – közölte. (Reméljük, portálunknak is nagy szerepe van az igazság [nem a Rogáné] terjesztésében, különösen ajánljuk olvasóinknak Holokamu-rovatunkat, illetve -dossziénkat – a szerk.)

Úgy látja, a közbeszédben nem annak kell szerepet kapnia, hogy "méricskéljük", kinek nagyobb a fájdalma, vagy kinek a bűne nagyobb. Továbbá meg kell haladni azt is, hogy a megemlékezések gyakran megtelnek "ürességtől kongó szólamokkal", sokszor ismételt kijelentésekkel, amelyek nem késztetnek elgondolkodásra – magyarázta.

Köves Slomó hangsúlyozta: a holokauszt emléke mindenkinek fontos, azért emlékezünk, mert az emlékezésnek mindenki lelkére pozitív hatással kell lennie.

Óvják a jelent és a jövőt

Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója köszöntőjében felidézte: tíz éve emlékeznek szabadtéri koncerttel a múzeum előtt a "holokauszt" áldozataira, évről évre közös emlékezéssel "óvják a jelent és a jövőt". Az emlékezéssel válik el a lényeges a lényegtelentől, mert csak arra tudunk emlékezni, ami valóban megérint minket – mutatott rá.


Schmidt Mária keményen megdolgozott a „hololuvnya” eposzi jelzőért

A zsidók ágyasa azt hangoztatta: megtörtént, aminek nem lett volna szabad, és a józanságot őrző közösségek mindig tudták, hogy ami történt, az tagadása mindannak, amire hazánk és Európa épül, és amire büszkék lehetünk.

Schmidt Mária állította: Magyarországon kimondtuk a bűnösök nevét, történelmi igazságot szolgáltattunk, de talán kevés figyelem jut azokra az életpályákra, amelyek követésre méltó példát adhatnak.

(Kuruc.info – MTI nyomán)


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »