A Budapesti Rendőr-főkapitányság minden rendelkezésére álló eszközzel fellép a gyorsulási versenyek és a gyorshajtás ellen – mondta a közlekedésrendészeti főosztály vezetője.
Balogh Ádám emlékeztetett: a hatóság fokozottan ellenőrzi azokat a budapesti útszakaszokat, ahol korábban rendszeresek voltak az illegális gyorsulási és driftversenyek a júliusi, egy kerékpáros halálát okozó Árpád hídi baleset óta.
A rendőrök nemcsak járőrautókból, hanem civil járművekből is ellenőrzik a közlekedőket. A hatóság a sebességmérésen kívül ügyel arra is, hogy tuningolták-e, átalakították-e szabálytalan módon a tulajdonosok a járműveket; ezekben az akciókban a fővárosi kormányhivatal közlekedési ellenőrei mobil vizsgálóállomásokkal vesznek részt – tette hozzá.
Az illegális gyorsulási, illetve driftversenyek résztvevői korábban a közösségi médiában nyíltan szervezték találkozóikat, majd a fokozott hatósági ellenőrzések hatására zárt csoportokat hoztak létre, de a BRFK ezek tevékenységét is nyomon követi, így képes megakadályozni a versenyek megkezdését – mondta az ezredes.
A BRFK egyeztetett a nagyobb parkolókkal rendelekező bevásárlóközpontok üzemeltetőivel, és
számos helyszínen forgalomtechnikai akadályokat – fekvőrendőröket – telepítettek az üzletek környékére, illetve azokat a helyeket, amelyek éjszaka nem tartanak nyitva, reggelig le is zárják.
Balogh Ádám egy új jelenségre is felhívta a figyelmet: egyes sofőrök szándékosan, a rendőrök jelenlétében driftelnek, vagy követnek el más közlekedési szabálysértést, miközben autójuk utasa mindezt videóra rögzíti, és a közösségi médiában megosztja.
A járőrök ezt minden esetben helyszíni bírsággal büntetik – hangsúlyozta a főosztályvezető.
Az Árpád hídon júliusban bekövetkezett halálos baleset után, októberig
A Telex azt is megírta, hogy július 1-je óta összesen közel 3000 felvétel készült gyorshajtókról, és 17 millió forintnyi bírságot szabtak ki a fővárosban. Balogh Ádám rendőrezredes azt is hozzátette, hogy már a nyári tragédia után néhány nappal több olyan száguldozót is elfogtak a helyszínen, akik 150-nel, vagy akár 170-nel hajtottak. A lap azt írja, a gyorshajtási bírságokból származó összeg kétharmada közigazgatási bírság, ugyanis közel háromezer esetben nem állították meg a letraffipaxozott autót, hanem utólag küldtek fizetési felszólítást az üzembentartójának.
A budapesti közlekedésrendészet vezetője azt is elmondta, több kerület vezetősége is kérte traffipaxok telepítését azokra az útszakaszokra, ahol rendszeresek az illegális versenyek. Ezeket a kérdéseket minden esetben megvizsgálják, és a helyszín kiválasztásában a környéken élők bejelentéseire is támaszkodnak.
A portál szerint a rendőrség nyitott a legális versenyek szervezőivel való egyeztetésre is, mert a hatóság célja is az, hogy a lehető legtöbben válasszák a zárt pályán zajló autós programokat, és ne az utcán versenyezzenek.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »