Pontot szereztek a címvédő ellen (Labdarúgás, SuperLiga)

A Sepsi OSK hamar előnybe került, azonban a nyolcszoros bajnok Kolozsvári CFR még a szünet előtt átvette a vezetést, aztán negyedórával a találkozó vége előtt a sepsiszentgyörgyi csapatnak sikerült egyenlíteni (2–2) a SuperLiga 29. fordulójának zárómérkőzésén. A felsőházi rájátszásba jutás vasárnap dől el, a háromszéki együttes egy döntetlennel is biztosíthatja a hatodik helyet.

Mindkét együttes számára komoly téttel bírt a hétfői mérkőzés, ugyanis sepsiszentgyörgyi csapat egy győzelemmel bebiztosította volna helyét a felsőházi rájátszásban, míg a címvédő azért küzdött, hogy egy sikerrel újból listavezető legyen. A kolozsvári alakulat az első félidőben letámadta a házigazdákat, ráadásul Cristiano Bergodi legénysége a középpályán nem tudta megtartani a labdát. A Sepsi OSK ennek ellenére a 10. percben váratlanul vezetést szerzett, Marius Ștefănescu szabadrúgása után Tamás Márk bólintott közelről a jobb felsőbe (1–0). Ezt követően Ștefănescu növelhette volna a székelyföldi gárda előnyét, ám lövése kevéssel elkerülte a bal alsót.

A folytatásban az eltiltás miatt a találkozót a lelátóról követő Dan Petrescu együttese továbbra is nyomás alatt tartotta ellenfelét, több veszélyes helyzetet kidolgozott, azonban Niczuly Roland bravúrral szögletre mentette Denis Kolinger fejesét és Karlo Muhar távoli lehetőségét. Az utóbbi sarokrúgásnál a háromszéki kapus már tehetetlen volt, Ciprian Deac beadásából Yuri Matias a bal alsóba fejelt (1–1). A 36. percben fordított a Szamos-parti gárda, Claudiu Petrila beívelése után Rangelo Janga lefordult a védőjéről, majd lövése után a labda a jobb kapufáról a hálóba vágódott (1–2).

Szünet után a vendégek visszahúzódtak, inkább az eredmény megtartására törekedtek, így a Sepsi OSK átvette a kezdeményezést, viszont Nicolae Păun kétszer is pontatlan volt, míg a túloldalon Ermal Krasniqi ziccerből továbbított fölé. Mario Rondón és Ion Gheorghe pályára lépésével megélénkült a hazai csapat játéka, Simone Scuffet hárította Branislav Niňaj fejesét. A 73. percben egyenlített a sepsiszentgyörgyi együttes, Gheorghe beadása után Pavol Šafranko áttört két védő között, majd a hosszú sarokba lőtt (2–2). A hajrában mindkét gárda előtt adódott lehetőség, ám Păun és Lovro Cvek lövése is mellé ment.

A hétfői mérkőzés előtt a Székely Légió pénzgyűjtést szervezett, mivel a szurkolók támogatni szerették volna a háromszéki csapatot az FC U Craiova elleni mérkőzés után szervezői hiányosságok miatt kapott, 25 ezer lejes pénzbüntetés kifizetésében. Az akció sikeres volt, ugyanis 12 376 lej gyűlt össze, amit átadtak a klub vezetőségének.

SuperLiga, alapszakasz, 29. forduló: Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 2–2 (1–2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 3800 néző. Vezette: Sebastian Colțescu (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Bălașa (Dimitrov, 62.), Niňaj, Tamás, Dumitrescu – Matei, Francisco Júnior (Papa, 57.), Păun, Ștefănescu (Gheorghe, 70.) – Tudorie (Rondón, 70.), Šafranko. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Kolozsvár: Scuffet – Braun, Yuri Matias, Kolinger, Camora – Deac (Cvek, 78.), Boateng, Muhar (Hoban, 86.), Krasniqi (Yeboah, 86.) – Janga, Petrila (Fica, 78.). Vezetőedző: Dan Petrescu. Gólszerzők: Tamás (10.), Šafranko (73.), illetve Yuri Matias (31.), Janga (36.). Sárga lap: Francisco Júnior (55.), illetve Kolinger (9.).

További eredmények: Aradi UTA–FCSB 3–1 (gólszerzők: Tamm 14. – öngól, Postolachi 64., Ubbink 77., illetve Coman 18.), FC Voluntari–FC Argeș 0–0.

* 9 büntetőpont levonva

A Sepsi OSK az alapszakasz 30., utolsó fordulójában idegenben játszik, a piros-fehér mezesek vasárnap 21 órától az FCSB vendégeként küzd a felsőházi rájátszásba jutásért.

Újabb büntetést kapott a tengerparti csapat

A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat hétfőn közölte, a Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) döntése értelmében az FC Farul Constanța 10 ezer lejes pénzbüntetést kapott a szurkolók magyarellenes megnyilvánulása miatt. 2021. augusztus 9-én Gheorghe Hagi együttese a Sepsi OSK ellen lépett pályára az élvonalbeli bajnokság 4. fordulójában. Az Ovidiuban rendezett találkozót xenofób skandálások tették „színesebbé”, ugyanis a hazai ultrák többször is a „Kifelé a magyarokkal az országból!” rigmust üvöltötték. A tengerparti alakulatot néhány napon belül másodszor sújtották pénzbüntetéssel, múlt pénteken a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága hasonló okok miatt 7500 lejes bírságot rótt ki.