Politikai Hálózat az Értékekért

A szabadság, a család és az élet kultúrájának védelmében irányváltás kíván elérni a nemzetközi politikában a Politikai hálózat az értékekért (Political Network for Values) konzervatív szervezet, amely VI. Transzatlanti Csúcstalálkozóját tartotta meg hétfőn Madridban.

Political Network for Values (PNfV)

politicalnetworkforvalues

A világ 45 országából érkezett, több mint kétszáz politikai és civil résztvevő jelenlétében megrendezett tanácskozáson öt pontból álló nyilatkozatot tettek közzé, amelyben együttműködést vállaltak a többi közt annak biztosítására, hogy a törvények és a kormányok „tiszteljék az élethez való jogot a fogantatástól a természetes halálig”, meg hogy olyan politikai és jogalkotási kezdeményezéseket mozdítsanak elő, amelyek kedvező környezetet alakítanak ki a családalapításhoz és stabilitásukhoz.

„Politikai közösségünk értékeinek érvényesítésén kell dolgoznunk” – jelentette ki a Gál Kinga, a Fidesz-alelnöke A szabadság kihívása a mai demokráciákban címmel megrendezett panelbeszélgetésen.

Felszólalásában hangsúlyozta: az alapértékek veszélyben vannak, ezért ki kell állni értük „ebben a világban, amelyben sok az ellenségünk”, és amelyben „elkeseredett kísérletet folytatnak, hogy elhallgattassanak minket”.

Donald Trumpot (megválasztott amerikai elnök) és Matteo Salvinit (az olasz Liga párt vezetője) példaként említve kijelentette: „ha nem tudnak demokratikus választáson legyőzni bennünket, megpróbálnak a bíróságon”.

Hírdetés

Mint mondta, politikai közösségük azonban elég erős ahhoz, hogy visszahelyezzék a világot „oda, ahol lennie kell”, és visszahozzák a józan észt az európai politikába.

Ugrósdy Márton, a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára a családpolitikai szekcióban elhangzott felszólalását megelőzően az MTI-nek nyilatkozott arról, hogy a fejlett országok többségében „bezuhant” a születési ráta, ami megkérdőjelezi az eddig természetesnek tartott rendszerek fenntarthatóságát, kezdve a nyugdíjtrendszertől, az egészségügyön, az oktatáson át egészen addig, hogy hány bölcsödét kell nyitni, vagy mi lesz az idősellátással..

„Mi úgy látjuk, hogy az emberiség alapköve továbbra is a család, és szeretnénk elérni, hogy minél több támogatást kapjanak a családok” – fogalmazott, hozzátéve, hogy ezalatt nemcsak az anyagi juttatásokat kell érteni, hanem a pénzben nem kifejezhető, támogató, stabil környezet kialakítását is.

„A kérdés az, hogy hogyan lehet egy kulturális változást előidézni és segíteni, amely vissza tudná fordítani ezt a folyamatot, hogy a nemzetek és a közösség túl tudjanak élni” – jegyezte meg.

A madridi csúcstalálkozót kritikák és tiltakozóakciók közepette rendezték meg. A spanyol parlament felsőházának baloldali pártjai korábban kérték a házelnökséget, hogy ne engedélyezze a rendezvény megtartását a szenátus termében. A múlt héten a Femen nemzetközi feminista civil szervezet két aktivistája félmeztelenül tiltakozott az ülésterem karzatán, azt kiáltva: „az abortusz szent”. A konferencia reggelén pedig többen transzparensekkel vonultak az épület közelébe, tüntetve a rendezvény ellen, valamint az abortusz és az eutanázia mellett.

„Azok, akik ma megpróbáltak eltörölni minket, akik karikíroznak minket a sajtóban, akik gyűlöletet terjesztenek ellenünk a közösségi oldalakon, azok félnek tőlünk, mert tudják, hogy tántoríthatatlanok vagyunk. Tudják, hogy bátrak vagyunk, és hogy soha nem adjuk fel ezen értékek védelmét” – fogalmazott beszédében a chilei José Antonio Kast, a tíz éve megalapított hálózat elnöke.

A konferencia szervezésében több nemzetközi szervezet mellett a magyar Alapjogokért Központ és a Polgári Magyarországért Alapítvány is közreműködött.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »