Păun betalált, playoffkörbe jutott a Sepsi OSK (Labdarúgás, Európa Konferencia Liga)

A sepsiszentgyörgyi csapat története során először jutott az Európa Konferencia Liga rájátszásába, miután tegnap Nicolae Păun góljával diadalmaskodott a kazah FC Aktobe vendégeként a párharc visszavágóján. A székelyföldi együttes a csoportkörbe jutásért az FK Bodö/Glimt ellen küzd, ugyanis a norvég ezüstérmes kettős győzelemmel búcsúztatta az örmény FC Pjunik Jerevan alakulatát. A párharc első mérkőzését augusztus 24-én rendezik a Sepsi OSK Arénában, a visszavágó augusztus 31-én lesz a skandináv országban.

Telt ház, mintegy 13 ezer néző előtt rendezték a visszavágót Kazahsztánban. A mérkőzés eleje küzdelmes volt, majd negyedóra elteltével a Sepsi OSK átvette a kezdeményezést, azonban a kazah védők blokkolták Denis Ciobotariu, Pavol Šafranko és Isnik Alimi próbálkozását. Bár a háromszéki gárda játszott mezőnyfölényben, a házigazdák a 29. percben vezetést szerezhettek volna, viszont China lövését Niczuly Roland nagyot nyújtózva szögletre tolta. A folytatásban Marius Ștefănescu lehetőségét hárította Sztasz Pokatyilov, aki a szünethez közeledve egy védelmi hiba után kirohant a tizenhatos vonalhoz, hogy tisztázhasson Šafranko elől. Az Aktobe az első félidő végén ismét veszélyeztetett, China kiugratását követően Élder Santana kisodródva fölé lőtt.

A második felvonásban is kiegyensúlyozott küzdelem zajlott, a háromszéki kapus a helyén volt a Makszim Szamorodov lövésénél, míg a túloldalon Andres Dumitrescu beadása a jobb kapufáról vágódott vissza. Ezt követően Liviu Ciobotariu csapata irányított, nyomás alá helyezte ellenfelét, ám Alimi ismét célt tévesztett, aztán Nicolae Păun távoli löketét a kazah hálóőr bravúrral kitornászta. A vendégek törekvése a 66. percben érett góllá, Ștefănescu sarokrúgásából Nicolae Păun a védők szorításában a bal alsóba fejelt (0–1). A vezetés megszerzése után a Sepsi OSK visszahúzódott, viszont a fejetlenül rohamozó hazai együttesnek mindössze egyetlen lehetősége volt, a 78. percben egy sarokrúgást követően Élder Santana fölé fejelt.

A Sepsi OSK megőrizte előnyét, így története során először küzdhet a csoportkörbe jutásért az Európa Konferencia Ligában. A sepsiszentgyörgyi csapat ebben az idényben az eddigi kilenc mérkőzéséből hatot megnyert és háromszor döntetlent játszott, ezeken mindössze két gólt kapott. A székelyföldi együttes legközelebb hétfőn játszik, 18.30-tól az FC Hermannstadt látogat a Sepsi OSK Arénába a SuperLiga hatodik fordulójában.

Európa Konferencia Liga-selejtező, 3. forduló, visszavágó: FC Aktobe–Sepsi OSK 0–1 (0–0) – összesítésben: 1–2.

Aktobe, Ortalyk Stadion, 13000 néző. Vezette: Daniele Chiffi (Olaszország). FC Aktobe: Pokatyilov – Kaszim, Jasin, Somko (Zsumabek, 86.) – China (Filipović, 81.), Raičković (Gadrani, 67.), Sztrumia, Tanzarikov (Beszmertni, 81.) – Bajtana (Niangbo, 67.), Santana, Szamorodov. Vezetőedző: Andrej Karpovics. Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Niňaj, Dumitrescu – Alimi (Aganović, 60.), Rodríguez (Francisco Júnior, 90+2.) – Păun, Matei (Varga, 80.), Ștefănescu (Gheorghe, 80.) – Šafranko (Rondón, 90+1.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu. Gólszerző: Păun (66.). Sárga lap: Somko (53.), Santana (57.), illetve Gheorghe (90+3.).

További eredmények: FC Flora–FC Farul Constanța 0–2 (gólszerzők: Rivaldinho 3., Budescu 18.) – összesítésben: 0–5, Nordsjaelland–FCSB 2–0 (gsz.: Ingvartsen 42. – tizenegyesből, 85.) – összesítésben: 2–0, Ferencváros–Hamrun Spartans FC 2–1 (gsz.: Traoré 42., Varga B. 69., illetve Mbong 6.) – összesítésben: 8–2.