Pánik tört ki a magyarországi milliárdosok között

Generációváltási pánik tört ki a magyar milliárdosok között – írja a 100 Leggazdagabb 2018-as listáját beharangozó írásában a Napi.hu A képzeletbeli stafétabot sok vállalkozásnál még most is ott izzad az alapító kezében, aki az esetek jó részében nem tudja, hogy mit kezdjen vagyonával és szépen felépített birodalmával. Talán még nagyobb gond, hogy ezt örökösei-utódjai sem tudják.

A Napi.hu kiadásában május 10-én jelenik meg A 100 Leggazdagabb 2018-as listája, amelynek doyenje Zettwitz Sándor, aki 83 évesen is biztos kézzel irányítja a 77 Elektronika céget. A vércukormérőket és laboratóriumi berendezéseket gyártó vállalkozás vezetője még az „ántivilágban” a Technoimpex külkereskedelmi vállalatnál kezdte pályafutását. Szaktudását, kapcsolatrendszerét szerencsésen tudta hasznosítani a magángazdaságban is.

Hozzá hasonlóan aktív „extranyugdíjas” cégvezető talán csak Benkő László, aki jóval nyolcvan felett egy személyben irányítja a Caola Zrt.-t – igaz, az MLSZ egykori elnöke már nem szerepel a leggazdagabbak aktuális listáján.

Hírdetés

Jóval népesebb a hetvenes korosztály. E társaság tagja többek közt a 74 éves Vajna András György (Andy Vajna), a 76 éves Darvas Ferenc, a 73 éves Széles Gábor, a 72 éves ingatlanmogul Futó Péter, a 71 éves Szabó András, a 72 esztendős könyvkiadó-szociológus Kolosi Tamás és az idén éppen 70 éves Rákosi Tamás, aki a médiában számít megkerülhetetlen személyiségnek.

Az országosan ismert cégtulajdonosok mellett néhány vidéken élő nábob is immár hetvenedik életévén átlendülve vezeti cégét. Elég csak a Csaba Metál-tulajdonos Majoros Bélára (71 éves), a baromfiszektorban piacvezető Hungerit-tulajdonos 74 éves Magyar Józsefre és a Fémalk első emberére, a 72 éves Sándor Józsefre utalni.

Hamarosan átlépi a hetedik ikszet a Graphisoft alapítója, Bojár Gábor, a Jász-Plasztik tulajdonosa, Kasza Lajos és a buszgyártó Krankovics István – mindhárman 69 évesek idén.

A Napi.hu megállapítása szerint mindebből jól látszik, hogy több mint három évtizedes kemény munka után egy sor hazai nagyvállalkozásban itt lenne az ideje a generációváltásnak – a gond „csupán” az, hogy a családi cégek csak kis részében van ennek valódi esélye. A képzeletbeli stafétabot ezért sok vállalkozásnál még most is ott izzad az alapító kezében, aki az esetek jó részében nem tudja, hogy mit kezdjen vagyonával és szépen felépített birodalmával. Talán még nagyobb gond, hogy ezt örökösei-utódjai sem tudják.

Napi.hu


Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »