Óvatos futás a balogdi kánikulában

Több mint 30 Celsius-fokos hőségben álltak a rajtvonal mögé a versenyzők a Balogdon rendezett futóversenyen.

Sokan csak kocogva tudtak megtenni néhány kilométert, de voltak olyanok is, akik egészségük érdekében jobbnak látták feladni a versenyt. A járvány miatti több hónapos kihagyás és a rekkenő hőség rányomta bélyegét a felkészülésre és a részvételre, így a Bodrogközből és az Ung-vidékről is a megszokottnál kevesebb induló volt. A körülményekhez legjobban alkalmazkodva a kassai Pásztor Imre ért célba elsőként. Az Ung-vidéket a Nagykaposi Futóklub tagja, Pachota István képviselte, aki 94.-ként ért célba. Az Abaújszinai Atlétikai Kör tagjai közül hatan vállalták a megmérettetést. Breznai Miroslav 49. helye volt a legjobb eredményük.

Forrás:ujszo.com