Mintegy ötszáz zarándok indult el június 22-én, hétfőn Budapestről Lengyelországba, az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend, a pálosok által létrehozott częstochowai Szűz Mária-kegyhelyre a Fekete Madonna-zarándokvonattal.
Budai László, a zarándokvonat szervezője, a Misszió Tours Utazási Iroda vezetője elmondta, a résztvevők közül 150-en Erdélyből érkeztek az útra, közel ötvenen pedig Kárpátaljáról. A programban gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok is részt vesznek.
Budapesten, a Keleti pályaudvaron a szerelvényt és a zarándokokat Kovács Gergely gyulafehérvári érsek, a zarándokvonat lelkivezetője áldotta meg.
A vonat Felvidéken, Csehországon keresztül ment Lengyelországba, hétfőn délután érkezett meg Częstochowába, ahol a Kárpát-medence különböző részeiből érkezett csoportok bemutatkozásán, lelki programokon, közös imákon, előadásokon és közös énekléseken vettek részt a zarándokok.
Kedd reggel a zarándokok ott voltak az ünnepélyes képfelnyitáson a kegykápolnában, aztán szentségimádáson vettek részt a Szent II. János Pál-kápolnában, valamint gyónási lehetőség is volt a Wieczernik udvarban. Majd további lelki programon vettek részt a kegyhelyen, melyet szentmise követett a bazilikában.
A Fekete Madonna-zarándokvonat a híres Mária-kegyhely után Krakkóba vitte utasait. A zarándokok június 25-én, csütörtökön a krakkói II. Szent János Pál-bazilikában vesznek részt szentmisén. A zarándoklat június 26-án ér véget.
Forrás és fotó: palosrend.hu
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »


