Őszi immunerősítés: így őrizze meg az egészségét!

Őszi immunerősítés: így őrizze meg az egészségét!

Sok olyan étel van, amely támogathatja az immunrendszerünket; lássunk ezek közül néhány olcsóbb, könnyen beszerezhetőt!

Fokhagyma: a vírusölő

A fokhagymában például olyan hatóanyagok találhatóak, melyek megerősíthetik a szervezetünket a mikrobákkal szemben, ráadásul azokkal a mikrobákkal is felveszik a harcot, amelyek már bekerültek a testünkbe (így nemcsak megelőzésként érdemes rendszeresen fokhagymát enni, hanem akkor is, ha már betegek vagyunk).

Méz, a védő pajzs

Szintén a hagyományos immunerősítő ételek közé tartozik a méz: nemcsak antioxidáns hatásai vannak, de véd a vírusok, baktériumok és gombák ellen, enyhíti a gyulladásokat és gyorsítja a beteg szövetek gyógyulását. Már akkor érezhetjük jótékony hatását, ha naponta egy-egy teáskanálnyit fogyasztunk belőle. A méz emellett az emésztőrendszerünknek is jót tesz, külsőleg alkalmazva pedig nyugtatja, gyógyítja a gyulladt, irritált bőrt.

Gyömbér, az immunerősítő

Az erős aromájú gyömbért évezredek óta használják az életerő fokozására és az immunrendszer erősítésére. Antioxidáns, antiszeptikus, antibakteriális hatásai mellett a gyulladásokat is csökkenti, és olyan krónikus betegségek ellen is bevethető, mint a magas koleszterinszint.

Zöld tea: antioxidáns

Hírdetés

Ha a gyömbérteát nem találjuk annyira ízletesnek, egy másik itallal könnyedén „kiválthatjuk”: a zöld tea ugyanis az egyik legjobb immunerősítő – számos más pozitív hatása mellett.

A zöld teában található vegyületek, hatóanyagok védik a szervezetünket a vírusoktól és baktériumoktól, fokozzák az anyagcserét, megakadályozzák, hogy a testünkbe jutott mikrobák elszaporodjanak.

Az antioxidánsok pedig védenek a korai öregedés és a krónikus gyulladások hatásaival szemben. Számos kutatás bizonyította azt is, hogy a zöld tea rendszeres fogyasztása csökkenti többek között a szív- és érrendszeri betegségek, bizonyos daganatok, az agyvérzés, a csontritkulás vagy az ínybetegségek rizikóját. A zöld tea ráadásul élénkítő hatású és segíti a koncentrálást is. Érdemes tehát a napunkat egy csésze zöld teával indítani!

Joghurt: a belek jótevője

A bélflóra egyensúlyának megőrzéséhez, illetve helyreállításához érdemes rendszeresen fermentált, probiotikumokban gazdag élelmiszereket fogyasztani, például joghurtot.

A joghurt javítja az emésztésünket, gyorsítja a gyógyulást és enyhíti a fertőző betegségekkel összefüggő kellemetlen tüneteket. Egy másik, könnyen elérhető és kedvező árú, igen egészséges élelmiszer a savanyú káposzta. Igen magas a vitamin- és ásványianyag-tartalma – például nagyon sok C-vitamin van benne, amely szintén támogatja az immunrendszerünket –, de jót tesz az emésztésünknek, a keringésünknek, és csökkenti a gyulladásokat is.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »