Őszi elsők, de a bajnoki címről nem beszélnek Királyfiakarcsán

Őszi elsők, de a bajnoki címről nem beszélnek Királyfiakarcsán

Őszi elsők, de a bajnoki címről nem beszélnek Királyfiakarcsán Orosky Tamás2025. 12. 17., sze – 13:41 Királyfiakarcsa |

Nyolc veretlen mérkőzéssel rajtolt el a dunaszerdahelyi területi bajnokság VII. AG Sport Fociligájában Királyfiakarcsa csapata, mely 29 ponttal őszi elsőként zárt. 

A 2. helyezett gelleiek azonos pontszámmal végeztek: a tabellaelső javára az a tény döntött, hogy a pontvadászat első felében 3:0 arányban fektették két vállra a trónkövetelőt (egyébként pedig a gólkülönbségük is jobb). 

Botlás az idényzárón

Visszapörgetve az események filmkockáit, a 9. fordulóban megtört a jég, a pozsonyeperjesiek 2:0 arányban diadalmaskodtak, három ponttal tértek haza a 2023. augusztus 27-e óta bevehetetlen erődként funkcionáló Gödör Arénából. 

„Az a kudarc ugyan kínos volt, de nem is annyira bosszantó, ugyanis egy jól felkészült, jól játszó ellenféltől szenvedtünk vereséget. Sokkal inkább bántó a hazai idényzárón elszenvedett kudarc, az ekecs-apácaszakállasi újonc 2:1-es győzelme. Ezen a találkozón görcsösen futballoztunk, büntetőt hibáztunk, a végjátékban tíz főre fogyatkoztunk. Elfogytunk a végére. Elszállt az elán, a tűz, az akarat. Hiánycikk volt a karcsai szív”

 – vesézte ki lapunknak a problémákat Csápai Zoltán, az együttes rutinos trénere, aki szükség estén még játékosként is segíti védenceit. 

Kapcsolódó cikkünk Királyfiakarcsa |

Az utóbbi években bevehetetlen erődként funkcionált a királyfiakarcsai Gödör Aréna, az ellenfelek már a döntetlent is sikerként könyvelték el. 

Szombaton azonban megtört a jég. A dunaszerdahelyi területi labdarúgó-bajnokság VII. (AG Sport) Ligája 9. fordulójában ugyanis 2:0 arányban diadalmaskodtak, három pontot raboltak tőlük a vendég pozsonyeperjesiek. Ezzel véget ért az egykori élvonalbeli futballista, Csápai Zoltán edző által irányított hazaiak 2023. augusztus 27-e (!) óta őrzött hazai veretlenségi sorozata. 

„Elcsépeltnek tűnik, de egyszer minden sorozat véget ér. Akár azt is mondhatnám, hogy büszkék lehetünk rá, hogy több mint két évig tartott a szériánk. Ennek most vége. Ez az érem egyik oldala. Másrészt kínos, hogy otthon buktunk, az előzmények ugyanis nem erre utaltak 

– mondta lapunknak Csápai, emlékeztetve arra, hogy a pozsonyeperjesiek elleni bajnokit megelőzően két meccset idegenben játszottak, és mindkettőn kapott gól nélkül húzták be a három pontot. – 

Nagyképűség nélkül mondom, a szapiakat osztálykülönbséggel fektettük két vállra. A legutóbbi párharc sajnos nem volt a kezünkben. Az ellenfél az első félidőben jogos büntetőből vezetést szerzett. A végjátékban, amikor az egyenlítésre hajtva már a kapusunk is támadott, megkaptuk a kegyelemdöfést. Mi csak a ziccerekig jutottunk, ezeket azonban elpuskáztuk. 

Az ellenfél masszív játékára nem találtuk meg az ellenszert, és a kapusuk is jól védett. Alaposan felkészültek belőlünk, jól olvasták a játékunkat. Megkaptuk a pofont, mely ébresztőként hathat néhány játékosunknak.” 

A királyfiakarcsaiaké a mezőny leggólképesebb alakulata, 31 találatnál tartanak. Három héttel ezelőtt vendéglátóként tízet vágtak a csilizradványiaknak. A szombati erőpróbát megelőzően idén május 11-én volt legutóbb gólképtelen a Csápai-legénység. Megviselte-e az éllovas futballistáit a szombati hidegzuhany? 

Hírdetés

„Ha reggelig játszunk, akkor sem rúgtunk volna gólt. Vannak ilyen mérkőzések. A meccset követően foglalkoztunk a történtekkel. Sajnáljuk, hogy keserű szájízzel távoztak szurkolóink, támogatóink a Gödör Arénából. Ugyanis mi a focit nem csak magunknak játsszuk. Emelt fővel, csapatként akarunk visszatérni a győzelmek hullámhosszára, újra élvezhető játékkal igyekszünk bizonyítani, örömteli pillanatokat szerezni nekik. Megkaptuk a pofont, de továbbra is éllovasok vagyunk. Célunk ott lenni, ahová valók vagyunk” 

– fogalmazta meg az elvárásait Csápai Zoltán.

Kapcsolódó cikkünk

Utózöngéi is voltak a dunaszerdahelyi területi focibajnokság VII. (AG Sport) ligája 28. fordulójában rendezett királyfiakarcsai bajnokinak, amelyen a gelleiek vendégként 4:0-s győzelmet arattak. A Gödör Arénában ugyanis játék közben, valamint a találkozó befejezése után is kellemetlen közjáték szemtanúi voltak a nézők.

A bajnoki találkozókon kötelezően videófelvétel is készül. Az ominózus mérkőzésen rögzített felvétel azonban nem tartalmazza a mérkőzés 73. percében történt eseményeket, valamint a szövetség által delegált személyek és a csapatok játékosainak öltözőbe vonulását a mérkőzés befejezése után.

A 73. percben harmadszor is betaláltak a vendégek. Ekkor a hazaiak vehemensen lest reklamáltak. Néhányan elhagyták a cserepadot, körbevették a partjelzőt. Köztük volt a csapatorvosként jegyzett ifj. Nagy Milán is. „Valóban én (is) úgy tartom, hibázott a partjelző. Hogy a reklamálás közben hozzáértem-e, azt nem tudom megerősíteni. A társakhoz hasonlóan bennem is dolgoztak az indulatok. Egyébként az első két gólnál nem volt mit vitatni. A nézők szerint a gelleiek negyedik találatát is lesállás előzte meg” – emlékezett vissza a történtekre ifj. Nagy Milán. „A mérkőzés befejezése után forrtak az indulatok. Azt tudni kell, hogy a pályáról mintegy kétszáz-kétszázötven méternyire vannak az öltözők. A játékosok és a delegált személyek a büfé előtti térség előtt is elvonulnak. A biztonságos öltözőbe vonulást a rendezők ezúttal nagy erőfeszítések árán biztosították. Arról is szól a fáma, hogy a vendégek csapatorvosa konfliktusba keveredett a hazai szurkolókkal” – tájékoztatott a párharc másik, sokat vitatott eseményéről Máhr Tamás, a Dunaszerdahelyi Területi Futballszövetség fegyelmi bizottságának elnöke. „Én úgy tudom, hogy provokált a doki, akit néhányan kitessékeltek a létesítményből. Egyébként mi riválisok vagyunk, a mérkőzés előtt üzentek nekünk a bajnoki címre aspiráló gelleiek…” – egészítette ki a történteket ifj. Nagy Milán.

„A mérkőzés ellenőrének jelentéséből tudom, hogy az egyik vendégjátékos barátnője kihívta a rendőröket. A két csapat képviselője és a mérkőzés ellenőre azonban semmi érdemlegeset nem tudott a rend őreinek jegyzőkönyvbe diktálni. A rendezők igyekezetének köszönhetően a delegált személyeknek nem esett bántódásuk. A királyfiakarcsai klubot a sporttechnikai bizottság javaslatára a fegyelmi bizottság 500 eurós pénzbírsággal sújtotta. A jegyzőkönyvben csapatorvosként feltüntetett ifj. Nagy Milán egy évig nem tölthet be semmiféle tisztséget a csapatnál, nem kerülhet kapcsolatba a delegált személyekkel. További két néző pedig egy évig nem látogathatja a csapat hazai mérkőzéseit. A következő két hazai bajnoki találkozót Királyfiakarcsától minimum 15 kilométer távolságra eső település futballpályáján játszhatja le a felnőttek csapata. Az egyiket az idényzárón töltik le, a másikat viszont átviszik az új idénybe. Reméljük, okulnak a történtekből. Egyértelmű: az érzelmek a sport, a futball velejárói. De józan ítélőképességünket játékosként, szurkolóként meg kell őriznünk. Néhány éve járásunkban rendbontás nélkül zajlanak a mérkőzések. Az idény végén, sajnos, kivétel is akadt. Azon leszünk, hogy hasonló esetek ne forduljanak elő a folytatásban” – nyilatkozta lapunknak a fegyelmi bizottság elnöke.

„Megállapodtunk az alistáliakkal, szombaton náluk rendezzük a hazai idényzárót. Egyébként túl szigorúnak tartjuk a kiszabott büntetést. Azt fontolgatjuk, hogy fellebbezünk” – tájékoztatott az idényzáró helyszínéről ifj. Nagy Milán.

A kulcsjátékosok

A nyáron Tomáš Svečulával erősítettek, aki korábban a trencséni ificsapatban szerepelt. 

„Tomáš hamar beilleszkedett a gépezetbe, 11 találattal házi gólkirályunk lett. A bakaiak elleni összecsapáson 25 perc leforgása alatt mesternégyessel került a figyelem fókuszába. Vendégként veretlenek voltunk, hét idegenbeli meccsünkün ötször győztünk, kétszer döntetleneztünk. 

Emlékezetes meccset játszottunk a gelleiekkel, őket házigazdaként 3:0 arányban vertük. Ugyancsak jó teljesítménnyel diadalmaskodtunk Diósförgepatonyban, ahol 3:1-es sikerünk került a jegyzőkönyvbe. Gólarányt javítottunk (10:3) a csilizradványiak elleni hazai bajnokin 

– értékelt Csápai. – 

Nem szokásom egyéneket dicsérni, most viszont megteszem. Kapusunk, Fél Karcsi és emlegetett gólfelelősünk, Svečula meghatározó szerepet vállalt a félidei elsőségben. De mindegyik kerettag tette a dolgát, igyekezett a maximumot kihozni magából. Egyik húzta a másikat, kölcsönösen segítették egymást a mérkőzéseken.” 

Még most is edzenek

Csápai hozzátette, akadt ugyan néhány szeplő, de az idényt értékelve elégedett a kollektíva teljesítményével, mindent összevetve megérdemelten telelnek a tabella élén.

A pontvadászat befejezése után védencei nem tértek téli pihenőre, heti egy alkalommal műfüves pályán gyakorolnak.

„Tavasszal nagy versenyfutásra van kilátás a bajnoki címért. Nálunk nem beszélünk erről. De mindent megteszünk annak érdekében, hogy jól felkészüljünk a folytatásra, hogy megőrizzük az élen elfoglalt pozٕíciónkat, gólokkal fűszerezett, látványos játékkal kedveskedjünk szurkolóinknak, klubvezetőinknek, támogatóinknak” 

– körvonalazta a folytatást illető elképzeléseit Csápai Zoltán.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »