• Főoldal
  • Hírek
  • Gazdaság
  • Külvilág
  • Elcsatolva
  • Blogok
  • Életmód
  • Zöld
  • Vallás
Telegram Kövess minket Telegramon!   Miért?
Nemzeti.net
  • 2025. december 21., vasárnapTamás
  • EUR:387.14
  • USD:330.38
Sértettség miatt politikai döntést kell hozzon Vízvár Sértettség miatt politikai döntést kell hozzon Vízvár Csülök a kaposvári család csodadisznója, trükköket is bemutat – videó Csülök a kaposvári család csodadisznója, trükköket is bemutat – videó Időjárási figyelmeztetéseket adtak ki, szinte zárójelbe került az ország – térkép Időjárási figyelmeztetéseket adtak ki, szinte zárójelbe került az ország – térkép

Varga B. Tamás: Orosz gép, maffia, miegymás

2015-11-24 22:10
Varga B. Tamás: Orosz gép, maffia, miegymás

Na, ma is bőven kijutott nekünk a világpolitikai katyvaszból. Amiből egyetlen dolog kezd egyre világosabbá válni már a legkevésbé hozzáértők számára is: újrafelosztás kezdődött.

Persze az ilyen újrafelosztásokból mindenki ki akarja venni a részét, s lehetőleg minél nagyobb részt. A részek kiszakításához pedig elengedhetetlen követelmény megnyerni a tömegek szimpátiáját. Ezt pedig leginkább úgy lehet, ha az elkövetőt arctalan, hatalmas, félelmetes masszaként ábrázoljuk, az áldozatokat pedig nevesítjük. Lásd: korábban a megfulladt szír kisfiú, mostanában meg a turkomán felkelők által megölt két orosz pilóta. Utóbbinál némileg bezavarhat az összképbe, hogy egyikük a vezetékneve alapján akár még muszlim is lehet. Persze ez már Barack Hussein Obamánál sem zavarta túlságosan az embereket, pedig tudvalévő, hogy a derék államfő otthonosan mozog a Korán világában, köszönhetően a 88%-ban iszlám Indonéziának, ahol is az elnök – jakartai évei alatt – meglehetősen elmélyedt az iszlám tanokban.

De visszatérve az orosz gépre. Ma, amikor a világűrből simán rá tud közelíteni a kémműhold a kezedben tartott újságra, amit a kertben olvasol, nehezen tudom elképzelni, hogy egy többek által többszörösen ellenőrzött, háborús légtérben nem lehet egyértelműsíteni a repülési útvonalat. Fogalmam sincs, ki hazudik, de valaki biztosan. És sajnos az is elképzelhető, hogy mindenki. Mert a cél nem az igazság kiderítése, és – ahogyan már régebben is mondtam – nem a gonosz legyőzése. Hanem a javak feletti totális birtoklás és ellenőrzés megszerzése.

Hírdetés

Aztán itt van ugye, a szicíliai maffia hadüzenete az ISIS-nek. Hát, köszönöm szépen! Mindig örülök annak, amikor az egyik erőszaktevő rablógyilkos elítéli a másik erőszaktevő rablógyilkost. Van a dolognak, valami sajátos betyárromantikája. Kicsit keresztapás, kicsit odacsapós. De ha azokra a szicíliai családokra gondolunk, akiknek megélhetését évtizedek óta a maffiának leadott védelmi pénz mértéke szabályozza, nem tudom ép ésszel felfogni, hogy normális ember bármilyen fokon is szolidaritást tudna vállalni a maffiózókkal. Még akár az ISIS ellen sem. Hiszen kis utána gondolással bárki rájöhet arra az egyszerű tényre, miszerint a migránsok miatti, dél-olaszországi tengeri forgalom fokozott katonai ellenőrzése kártékonyan hat az ugyancsak ebben a térségben tevékenykedő maffiózók bizniszére. Egyszóval ők sem szívjóságból, hanem csupán nyereségvágyból „ítélik el” az ISIS-t. Mondhatni a konkurenciájuknak tekintik őket.

Mindezekkel csak azt akarom mondani, hogy a tömegbefolyásolás már megint mesterien működött. Mindenki sajnálja az orosz pilótát, csak így, egyszerűen, mert az emberek többségének a tudatáig sem jutott el, hogy két pilóta volt. Sőt, hogy az egymásnak ellentmondó híradások azt sem zárják ki, hogy még mindig élnek. Viszont mindenki rokonszenvez a szicíliai maffiával. na meg perszer mindenki élteti Putyint, szidja a törököket, és mindenki rettentő okos. Again, ahogy a székelyek mondják.

Csakhogy… Magyarország NATO tagállam. És mint olyan, szerződésben kötelezte magát arra, hogyha egy másik NATO tagállamot megtámadnak, akkor mellé áll.

Végezetül: mélységesen sajnálom, és a nap egyértelmű vesztesének tartom azt a szerencsétlen ellenzéki pártelnök-frakcióvezetőt, aki hol a törököknél, hol az oroszoknál kuncsorgott némi extra juttatásért. Mára neki is csak a szicíliai maffia jutott. Talán velük lehet még valamit kezdeni…
() VBT ()


Forrás:facebook.com
Tovább a cikkre »
Megosztás
Tweet

Hírek

Kövess minket Telegramon!

Legújabb hírek

  • 12:21 Hamarosan kezdődik a csillagászati tél, ma van a téli napforduló ma7.sk
  • 12:08 Karácsonyfa a Csont-öbölben – víz alatt! gondola.hu
  • 12:00 Jöjj el, jöjj el, Emmánuel! magyarkurir.hu
  • 12:00 A hosszúnyakúak ma7.sk
  • 11:51 Pellegrini elnök és Kaliňák védelmi miniszter Koszovóba látogat a szlovák katonákhoz korkep.sk
  • 11:48 Nő a fehér karácsony valószínűsége, szenteste havazhat ujszo.com
  • 11:45 Próbálta eldobni a drogot a rendőr láttán a fiatal, de elkésett infostart.hu
  • 11:41 Fiatal nőt lökött le volt barátja a lévai Kálváriáról ma7.sk
  • 11:36 Ukrajna csak akkor fizeti vissza a 90 milliárd eurós hitelt, ha Oroszország jóvátételt fizet karpatinfo.net
  • 11:27 Hatalmas a felháborodás Szoboszai Dominik szankcionáláa után infostart.hu
  • 11:25 Mélynyugalmi állapotban gyümölcsfáink – Lesz-e böjtje az enyhe időjárásnak? karpatinfo.net
  • 11:22 Ötéves választási ciklus jöhet az önkormányzatoknál ma7.sk
  • 11:15 Karácsonyi üdvözlet vitezek.hu
  • 11:05 Az egyházfő áldását adja a gyermek Jézust ábrázoló szobrocskákra gondola.hu
  • 11:04 Pellegrini Koszovóba utazott ma7.sk
  • További hírek


  • Beküldés
  • Ajánlás
  • Írj nekünk!
  • Rólunk

A fentiekkel együtt összesen 118 oldalt szemlézünk.

© 2025 Nemzeti.net - E-mail: ten.itezmen@itezmen 

Annak érdekében, hogy a legjobb élményt nyújtsa az oldalunk, a látogatók böngészőiben elhelyezett "sütiket" használunk.   Rendben   További információk