Óriási hátrányból állt fel és fordított válogatottunk

A szombati, Montenegró elleni, „felejtős” vereség után a Volvo-kupa vasárnap délelőtti zárómérkőzésén is rosszul kezdett a magyar csapat: az első negyedben hat gólt kaptunk, s csak egyet lőttünk (de legalább megszületett a center, Kovács Péter első válogatott találata).

Aztán fokozatosan feljavult a magyarok játéka, egyre kevesebb lett a hiba, egyre jobb a védekezés. A harmadik negyedben csak a mieink lőttek gólt (hármat, 6-7), a negyedik negyed elején pedig Manhercz ötméterese által összejött az egyenlítés is.

És mivel a magyar csapat továbbra sem kapott gólt (összesen 22 és fél percen át „tiszta” maradt a kapu), s a másik oldalon Tóth Márton emberelőnyből, Vámos Márton pedig ötméteresből eredményes volt, 9-7-re nyert Märcz Tamás csapata.

Az új kapitány debütáló tornáján a Volvo-kupán elért második hellyel mutatkozott be.

Magyarország-Horvátország 9-7 (1-6, 2-1, 3-0, 3-0)
góldobók: Bátori 2, Vámos 2, Kovács P., Fülöp, Nagy Á., Manhercz, Tóth M. | Sukno 3, Buljabasic, Loncar, Setka, Milakovic