Azért állok ki, ami a legjobb a magyaroknak – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök Donald Tusk lengyel kormányfőhöz intézve szavait szerdai, angol nyelvű X-bejegyzésében, amelyet egy videófelvétel nyomán tett közzé.
A videót a fő lengyel kormánypárt, a Polgári Koalíció X-oldalán tették közzé. Több felvétel, fotó összeállításával készült, amely – egy alámondott kommentárral – a fő lengyel ellenzéki erő, a Jog és Igazságosság (PiS) párt és a Fidesz, valamint a Fidesz és Vlagyimir Putyin orosz elnök közötti kapcsolatot fejtegeti, és ezek alapján a PiS és Putyin között vél kapcsolatot felfedezni.
„Kedves Donald Tusk, azon elmélkedem, hogy ez a videó Lengyelországban, vagy a főnökeiteknél, Berlinben készülhetett-e. Én azért állok ki, ami a legjobb a magyaroknak. Volt idő, amikor te ugyanezt tetted Lengyelországért” – hangsúlyozta a magyar miniszterelnök.
Dear @donaldtusk,
I wonder whether this video was made in Poland, or by your bosses in Berlin.
I stand for what is best for the Hungarians. There was a time when you did the same for Poland. Polak, Węgier, dwa bratanki! https://t.co/an2SeUf85h
— Orbán Viktor (@PM_ViktorOrban) April 1, 2026
„Lengyel, magyar, két jóbarát!” – zárta bejegyzését lengyel nyelven Orbán Viktor.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


