Az EU csatlakozásunkat levezénylő politikai elit egyértelműnek tekintette, hogy a tagsággal Magyarország csak nyerhet. Az MSZP és FIDESZ politikusai egymással versenyezve agitáltak az EU csatlakozásunk mellett, a polgárokat az Unió felől érkező támogatásokról győzködték. Súlyos félreértéseket okoztak a magyar lakosság körében.
Az Unió realitásairól, gazdasági, kereskedelmi jellegéről a lakosság nem kapott tájékoztatást.
A téves közgazdasági feltételezés, is hozzájárult az eladósodáshoz.
Az egységes piaccal kapcsolatos közgazdasági alapfeltételezések mind arra épülnek, hogy az EU tagállamai relatíve hasonló fejlettségűek, és a gazdaságuk szerkezete sem tér el egymástól lényegesen.
A közösségnek nem igazán feladata volt, magyar politikusok tanítgatása. A helyzet ebben a kérdésben csak most fordult meg, hogy Orbán Viktor kiosztott néhány fülest és sallert az EU politikusok körében.
Magyarország sikertelensége/eladósodása az Unió keretrendszerében az MSZP és FIDESZ által vitt politikai színvonal alacsony volta miatt következett be.
Az EU csatlakozásunkat követően a honi politizálás, ahelyett hogy közeledett volna a szak politikai brüsszeli politizáláshoz az improduktív magyar politikai harcokat exportálta Brüsszelbe.
A folyamatot a FIDESZ az öszödi beszéd után turbósította.
2006 után az EP vált a vált a hazai politikai ütközetek meghosszabbított fórumává.
Holott az ottani szakmai kérdésekben meglévő együttműködést kellett volna a Magyar Országgyűlés Alsó Házába importálni.
Magyarország adósságának az elszaladása ennek következménye, tehát az MSZP és a FIDESZ egyaránt sáros az adósság növekedésében.
A reális zöldek időben figyelmeztettek az adóságot kezelni kellene.
Ma már az adósság-elengedés útját szükséges követni….
Az első lépésként pénzügyi és politikai tárgyalásokkal szükséges az adósság legalább 2/3-ának elengedését elérni… (Dr. Gidai Erzsébet)
Forrás: Reális Zöld valóság 1995.
http://realzoldek.hu/pdf/1995-aprilis_majus.pdf
Forrás:realzoldek.hu
Tovább a cikkre »