Orbán Viktor a háborúellenes erőfeszítések támogatását kérte a pápától

Orbán Viktor a háborúellenes erőfeszítések támogatását kérte a pápától

Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közölte, hogy találkozójukon Magyarország háborúellenes erőfeszítéseinek támogatását kérte XIV. Leó pápától. A kormányfő szerint van egy háborúellenes hálózat a világban, amelynek spirituális középpontjában a Szentatyát találjuk. Orbán Viktor egy néhány órával korábbi posztjában azt írta: ahogy a világ hozzászokik a háborúkhoz, úgy válnak azok egyre veszélyesebbé. Olyanok, mint a bozóttűz egy perzselő nyári napon. Ha nem teszünk ellene, előbb-utóbb a mi hazánkat, a mi otthonainkat, a mi gyermekeink jövőjét is elérik a lángok.

A kormányfő a közösségi oldalára feltöltött képekkel illusztrált bejegyzésében számolt be arról, hogy a májusban megválasztott XIV. Leó pápa magánaudiencián fogadta őt a Vatikánban.

Orbán Viktor azt írta: van egy háborúellenes hálózat a világban, amelynek spirituális középpontjában a Szentatyát találjuk.

A miniszterelnök tájékoztatása szerint azt kérte Őszentsége XIV. Leó pápától, hogy a Vatikán továbbra is támogassa Magyarország háború elleni erőfeszítéseit.

A miniszterelnök korábbi posztjaiban egyebek között arról is írt, hogy szerinte a világ lassan hozzászokik a háborúkhoz, tekintettel arra, hogy az elmúlt két évtizedben egyre-másra ütik fel a fejüket a katonai konfliktusok szerte a világban, a Kaukázustól a Közel-keleten át egészen a szomszédunkban három éve pusztító orosz–ukrán háborúig.

Hírdetés

– fogalmazott Orbán Viktor.

De ahogy a világ hozzászokik a háborúkhoz, úgy válnak azok egyre veszélyesebbé. Olyanok, mint a bozóttűz egy perzselő nyári napon. Ha nem teszünk ellene, előbb-utóbb a mi hazánkat, a mi otthonainkat, a mi gyermekeink jövőjét is elérik a lángok.

Ha meg akarjuk őrizni Magyarország békéjét, nem lehet együtt úszni a brüsszeli fősodorral.

Mi ki akarunk maradni a világban terjedő háborús lázból, ezért az orosz–ukrán háború kitörése óta háborúellenes koalíciót szervezünk – hangsúlyozta a miniszterelnök, aki arról is tájékoztatott, hogy Magyarország erőfeszítéseiről hétfőn a Szentatyának, majd az olasz kormányfőnek is beszámol.

Körkép.sk

Nyitókép forrása: Orbán Viktor Facebook-oldala


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »