Nyert és vezet a Kézdivásárhelyi SE (Női kosárlabda, Nemzeti Liga)

Nyert és vezet  a Kézdivásárhelyi SE (Női  kosárlabda,  Nemzeti  Liga)

A Kézdivásárhelyi SE csapata magabiztos játékkal 75–42-es arányú, megérdemelt győzelmet aratott tegnap a Kolozsvári U együttesével szemben a női kosárlabda Nemzeti Liga 7. helyéért kiírt párharc első mérkőzésén, és ezzel összesítettben 1–0-ra vezet. Az egyik fél két sikeréig tartó küzdelemsorozat második találkozóját csütörtökön 13.30 órától rendezik meg a kincses városbéli Horia Demian Sportcsarnokban.

A kolozsvári vendégegyüttes kezdte jobban a céhes városi meccset, amelynek az 5. percében egy ponttal vezetett a házigazda. A folytatásban a Kézdivásárhelyi SE irányította a küzdelmet, és az első negyed végére már tízpontos volt az előnye (20–10). A második negyed is a háromszéki lányok kedve szerint alakult, ugyanis a 14. percben huszonegy pontosra nőtt a két gárda közti különbség (35–14), a nagyszünetre pedig 43–18-ra alakult az eredmény. A térfélcserét követően kissé kiegyenlítődött a küzdelem, de a visszakapcsoló kék-fehérek még így is jobbak voltak ellenfeleiknél, s támadásról támadásra jobban elléptek az egyetemistáktól (58–26). Az utolsó szakaszban javarészt pihentek a céhes városi csapat kezdőjátékosai, a kispadról beálló lányok derekasan helytálltak és 17–16-ra megnyert negyeddel járultak hozzá a Kézdivásárhelyi SE 75–42-es diadalához.

A mezőny és a KSE legeredményesebbje a 20 pontot jegyző Ines Corda lett, de mellette India Welch-Coleman (11 pont és lepattanó, 10 gólpassz) tripla, míg Antoinette Lewis (17 pont, 11 lepattanó) dupla duplával zárta a meccset, a túloldalon a 13 egységet szerző Taneka Rubin jeleskedett.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, a 7. helyért – 1. mérkőzés: Kézdivásárhelyi SE–Kolozsvári U 75–42 (20–10, 23–8, 15–8, 17–16). Kézdivásárhely, Kicsid Gábor Sportcsarnok. Több mint 310 néző. Vezette: Stefan Atomulese, Vlad Antonio Sandu, Diana Oprea. KSE: Welch-Coleman 11/3, Debreczi, Corda 20/12, Tuchilus 4, Lewis 17/3–Taylor 9, Marthi, Kozman 3/3, Domokos 6, Bara-Németh 2, Csurulya 3. Edző: Ljubomir Kolarevic, Farkas Alpár. Kolozsvár: Johnson 5, Clarke-Nicholas 7, Uiuiu 2, Al Ash Hab 7, Rubin 13/3–Mihasan 5/3, Bota, Popovici 3/3, Deac, Stoica, Rus. Edző: Jannisz Kukosz.