Nosztalgiázzunk együtt! – Életünk képei

Nosztalgiázzunk együtt! – Életünk képei

Nosztalgiázzunk együtt! – Életünk képei Mészáros Richárd2023. 01. 16., h – 09:15

Az Új Szó 75 éves lesz idén. Kérjük olvasóinkat, ünnepeljenek velünk! Lapozzanak vissza az időben, vegyék elő régi fényképeiket, és a legemlékezetesebbeket pár mondatos kísérőszöveggel (kik vannak a képen, mikor készült, milyen alkalommal) küldjék be nekünk. Olyat fotókat várunk, amelyek életüknek, családjuknak, közösségüknek, lakóhelyüknek egy-egy emlékezetes történéséhez kötődnek. Fotóikat és a kísérőszövegeket a beküldők nevének és lakhelyének megjelölésével a [email protected] e-mail-címre, vagy az Új Szó szerkesztőség levélcímére (P.O.BOX 222, 830 00 Bratislava 3) várjuk. Nosztalgiázzunk együtt, lapozzuk fel életünk képeit! Íme egy csokorra való a közös múltunkból, hiszen sok-sok évtizede összetartozunk!

Az Új Szó ikertestvére vagyok

„Kedves Szerkesztőség! Az Új Szóval ikertestvér vagyok, hiszen egy évben születtünk, és 2023-ban ünnepeljük 75. születésnapunkat. Ez a nosztalgiafénykép a kürti Jednota vendéglátóüzem udvarán készült. 1966. július Szekeres Imre 1966-ban, a kürti Jednota udvarán 1-jén. Akkor léptem munkába mint pincérrészleg- vezető, a Jednota érsekújvári vendéglőjében, ahol 2013-ig, később már mint tulajdonos dolgoztam. Az Új Szót már fiatal koromban olvastam. Az Új Szó hasábjairól értesültem a vietnámi háborúról is. Az 1967–69-es években, katonaéveim alatt még Nyitrán is lehetett minden újságárusnál Új Szót kapni. A vendéglőkben mindenütt magyarul is beszéltek. Ma már nem. Az Új Szót rendszeresen, 1975 óta előfizetem a Vasárnappal együtt. Most 2014-tól Párkányban élek, de az Új Szót itt sem mondtam le, naponta megkapom a postástól” – kaptuk a kedves sorokat Szekeres Imrétől.

A 150 éves a kassai ipariskolára emlékezve

„Kedves Szerkesztőség! A kassai ipariskola a közelmúltban ünnepelte alapításának 150 éves jubileumát. Úgy gondoltam, illik megemlékezni erről az intézményről is, annál is inkább, mert diákja, tanára és igazgatója is voltam” – írta levelében Albert Sándor. Mint fogalmaz, „az 1950-es újranyitás után az ipariskola fogalommá vált. A felvidéki magyar szakoktatás zászlóshajója lett. A Bodrogköztől a Csallóközig befogadta és egybekovácsolta a szakoktatás iránt érdeklődő magyar fiatalokat. Az ötvenes években az ipariskola hozzájárult a szlovákiai magyar kulturális élet újjászületéséhez. Az iskola énekkara, táncosai, színjátszói bejárták Dél-Szlovákiát, és a magyar falvakba, többéves némaság után, diákjaink vitték el először a magyar szót és dalt. Ebben az időben az ipari több volt, mint egy iskola.”

Kapcsolódó cikkünk

Nosztalgiázzunk együtt! Készítsük el a nagy, közös családi fotóalbumunkat!

Állítsuk össze közös családi fotóalbumunkat!

Megtisztelő érzés, amikor olvasóink találkozásainkkor családtagként tekintenek az Új Szóra. Jövőre 75 éves lesz a dél-szlovákiai magyarság egyetlen magyar nyelvű napilapja. Sok-sok évtizede összetartozunk. Lapozzunk hát vissza az időben, és szerkesszük meg, állítsuk össze együtt a közös családi fotóalbumunkat!

Küldjenek régi képeket!

Ha kérhetjük, vegyék elő Önök is a régi családi képeket, kedves olvasóink. Válasszanak ki közülük néhány emlékezeteset. Olyat lehetőleg, ami családjuknak, közösségüknek, lakóhelyüknek egy-egy fontos történéséhez is kötődik az elmúlt évtizedekből. Írjanak hozzá pár mondatot (hol, mikor, milyen alkalommal készült, kik vannak a képen), és küldjék be nekünk.

Hírdetés

A fotó elküldésével tudomásul veszik, hogy a fotó megjelenik a nyomtatott Új Szóban és annak weboldalán a napilap népszerűsítése céljából. A személyi adatok feldolgozásával kapcsolatos információkat megtalálják itt.

A megmaradásunk záloga!

A civil közösségek, kulturális és sportszervezetek, polgári társulások emlékezetes fotóit is szeretettel várjuk, hiszen a gazdag közösségi élet, a hagyományaink ápolása, a közös történeteink, történelmünk rendszeres felidézése, újbóli elmesélése a megmaradásunk záloga. 

Nem kérjük az eredetit

Nincs szükségünk az eredeti felvételekre, elegendő, ha készítenek a papírképekről egy-egy fotót a mobiljukkal, és azokat küldik be nekünk. Ha lehetőségük van rá, beszkennelt képet is küldhetnek természetesen. Fontos, hogy a fotó(k) mérete legalább 1 MB legyen. Ha digitális a felvétel, egyetlen gombnyomással továbbíthatják.

A fotókat és a kísérőszövegeket a beküldők nevével és lakhelyének megjelölésével a [email protected] e-mail-címre várjuk.

Hogyan készíthetünk gyorsan, jó minőségű digitális másolatot?

► tegyük a fényképet világos helyre

► párhuzamosan tartsuk a mobiltelefont a fényképpel, kellő magasságban

► ügyeljünk arra, hogy a teljes fénykép a keretek között legyen, de sok felesleges teret se hagyjunk

► lehetőleg ne vetüljön árnyék a képre

► tartsuk stabilan a mobilt, különben „bemozdul” és életlen lehet a kép

► küldéshez a felkínált nagy méretet válasszuk

Érdekes

A beküldők között 25 € értékű MOL Group GIFT üzemanyagkártyákat sorsolunk ki.

Nyerhetnek is!


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »