Nincs menekvés: drágább lett a telefon, az internet és a tévé szabolaci2025. 01. 09., cs – 09:08
Január elsejétől szinte az összes hazai szolgáltató megemelte az árakat – így már magasabb számlát kapunk a telefonálásért, az internetért, a tévészolgáltatásért. Az ok, a Fico-kormány megszorító intézkedése, amely extra adóbevételre szeretne szert tenni az áfa 23 százalékra történő megemelésével. Az ügyfeleknek ez esetben nincs lehetőségük arra, hogy erre hivatkozva szolgáltatót váltsanak.
A szlovákiai szolgáltatók már korábban jelezték, hogy januártól magasabb díjat számolnak fel az ügyfeleknek,
ám ígéretük szerint a különbség csak annyi lesz, amennyit a magasabb áfa indokol, azaz az alapár nem változik.
Az árakat a legtöbb operátor növeli, így a Telekom, az Orange, az O2 és a 4ka is, de ide tartoznak az olyan televízió- és internetszolgáltatást kínáló cégek is, mint a Digi, az UPC, a Slovanet is. Előfordulhat, hogy egy-egy cég némelyik tarifacsomag esetében eltekint az áreleméstől, de inkább az a kivétel, amely erősíti a szabályt.
Ugyanakkor olyan kisebb szolgáltató is van, amely kihasználja a lehetőséget, és most növeli meg az alapárat, vagy kicsit korábban módosított az árlistán – ez utóbbiba tartozik a Radosť, amely decemberben növelte az árakat, nem is kicsit, vannak olyan tarifacsomagjuk, amely 40 százalékkal kerül többe, mint korábban, de a legkisebb áremelés is legalább 13 százalékos.
Az ügyfelek számára fontos szempont, hogy ilyenkor lehet-e szolgáltatót váltani, úgy, hogy közben van érvényes hűségszerződésük az operátorral. Korábban is volt példa hasonlóra, amikor a szolgáltatók növelték az alapárat, és 30 napot adtak arra, hogy kötbérmentesen, azaz büntetés nélkül távozzanak egy másik szolgáltatóhoz, ha nem értettek egyet a megemelt díjakkal. Erre a lehetőségre a törvény biztosít lehetőséget, mondván, ilyen esetben jelentősen változnak a feltételek, és az ügyfél annak tudatában írta alá a szerződést, hogy az akkor meghirdetett, kínált árak két éven át érvényesek lesznek. A mostani eset azonban más, így
az ügyfeleknek nincs lehetőségük arra, hogy felmondják a szerződést – ennek oka, hogy az árváltozást nem a szolgáltató kezdeményezte, nem ők szeretnének többet számlázni, hanem az állam kér nagyobb hányadot a befizetett összegből.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »