Horvát ajkú hívek találkozóját tartották Kalocsán június 21-én. A horvát nemzetiségi nap kórustalálkozóval kezdődött a kalocsai Nagyboldogasszony-főszékesegyházban, ahol ezt követően ünnepi szentmisét mutatott be Német László bíboros, belgrádi érsek, szentbeszédében is lelkesítve a horvát nyelvű híveket.
Az Antunovity János boszniai püspökről elnevezett hagyományos horvát nemzetiségi emléknap idén horvát templomi kórusok találkozójával kezdődött a kalocsai Nagyboldogasszony-főszékesegyházban.
A rangos találkozót ünnepi szentmise követte, melynek főcelebránsa Német László belgrádi bíboros, érsek volt.
Az ünnepi szentmisén a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye képviseletében Polyák Imre nemzetiségi helynök, valamint Tomaskovity Szabolcs dusnoki plébános, a horvát nyelvű hívek felelőse is koncelebrált, valamint a több, a horvát pasztorációban érintett lelkipásztor is.
A liturgiát követően megkoszorúzták Antunovity János püspök a kalocsai érsekkertben található szobrát.
Az eseményen a kalocsai horvát önkormányzat, valamint a megyei és országos horvát önkormányzat és Kalocsa város polgármestere is képviseltette magát.
Az ünnepi esemény agapéval, kötetlen beszélgetéssel és a horvát népzenével való ismerkedéssel folytatódott.
Forrás: Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye
Fotó: Koprivanacz Kristóf
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »


