Nem tárgyalt a parlamenti bizottság Blaha és Nariskin találkozójáról

Nem tárgyalt a parlamenti bizottság Blaha és Nariskin találkozójáról

Nem tárgyalt ma a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) tevékenységét ellenőrző parlamenti különbizottság Ľuboš Blaha, a Smer-SD alelnökének és EP-képviselőjének Szergej Nariskinnel, az orosz hírszerzés igazgatójával való találkozójáról. A bizottság rendkívüli ülését nem sikerült megnyitni.

A testület Smer-SD-s tagjai kijelentették, hogy a bizottságnak nem feladata ilyen ügyekkel foglalkozni, az ellenzéknek viszont más a véleménye.

„Bizottságunk, az SIS tevékenységét ellenőrző bizottság az SIS-t ellenőrzi, nem Ľuboš Blahát”

– jelentette ki Marián Saloň, a Smer-SD képviselője.

„A kollégák Blahát hívhatták volna el a bizottsági ülésre, hogy tájékoztassa őket” – tette hozzá Peter Šuca (Smer-SD), a bizottság alelnöke.

Martin Dubéci (PS) szerint a bizottságnak joga van ezzel a témával foglalkozni, mivel Blaha moszkvai útja a titkosszolgálathoz is kapcsolódik.

Hírdetés

„Nyilvánvaló, hogy Blaha tudta, kivel fog találkozni” – mondta, hozzátéve, nem számít, hogy Nariskin nem az orosz hírszerzés igazgatójaként találkozott Blahával, a megbeszélésük biztonsági kockázatot jelent.

František Majerský, a KDH elnöke félrevezetőnek nevezte az érvelést, amiért a kormánypártok nem akarnak foglalkozni a történtekkel, ezért a bizottság csütörtöki  rendes ülésén ismét megpróbálja napirendre vetetni a témát.

Pavol Gašpar, az SIS igazgatója visszautasítja, hogy a találkozó biztonsági kockázatot jelentett.

„Nem EP-képviselőként találkozott az orosz titkosszolgálat vezetőjével, úgy gondolom, egy orosz történelmi társaság összejöveteléről volt szó, amely már 2012 óta működik Oroszországban”

– jelentette ki Gašpar.

TASR/Felvidék.ma


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »