Négygólos győzelmet aratva jutottak felsőházba (Labdarúgás, SuperLiga)

A Sepsi OSK a felsőházi rájátszásban folytatja szereplését, miután tegnap végig uralt mérkőzésen, 4–0 arányban diadalmaskodott az FC U Craiova felett a SuperLiga 23. fordulójában, így 42 ponttal a hatodik helyen zárta az alapszakaszt. A sepsiszentgyörgyi csapat története során harmadszor jutott playoffba. Cristiano Bergodi legénysége vasárnap 16.30-tól a listavezető FC Farul Constanța otthonában kezd.

A január 29-én a vendégszurkolók magyarellenes megnyilvánulásai miatt lefújt mérkőzés újrajátszására közel 6000 néző volt kíváncsi. A kedvenc csapatukat végig sportszerűen biztató hazai szurkolók már a 7. percben gólt ünnepelhettek, a vendégek kapusáról kipattanó labdát Nicolae Păun közelről a jobb alsóba gurította (1–0). A folytatásban is a bátran játszó Sepsi OSK akarata érvényesült, azonban a vendégek kapusa előbb Marius Ștefănescu, majd Adnan Aganović lövését hárította. A háromszéki együttes negyedóra elteltével növelte előnyét, Mihai Bălașa próbálkozása a védeni igyekvő Cristian Gurău kezéről a kapuba pattant (2–0). Ezt követően sem lassított a székelyföldi együttes, amely a szünet előtt ismét betalált, Aganović távoli lehetősége André Duarte fején megpattanva a hálóba vágódott (3–0). A házigazdák a második félidőben ott folytatták, ahol az elsőben abbahagyták, a 49. percben egy szögletet követően Bălașa a kapufára fejelt, a visszapattanót pedig Pavol Šafranko közelről a hálóba továbbította (4–0). Az ötlettelen játékkal előrukkoló Craiova egyetlen veszélyes helyzetet sem tudott összehozni, a végén Sekou Sidibe gólt szerzett, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette. A szervezetten és higgadtan futballozó Sepsi OSK megérdemelt győzelmet aratott, 2019 és 2021 után harmadszor szerepelhet a felsőházi rájátszásban.

SuperLiga, alapszakasz, 23. forduló: Sepsi OSK–FC U Craiova 4–0 (3–0). Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 5900 néző. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Ciobotariu, Dumitrescu – Păun (Gheorghe, 82.), Matei (Tudorie, 71.), Rodríguez (Papa, 68.) – Ștefănescu, Šafranko (Rondón, 71.), Aganović (Francisco Júnior, 82.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Craiova: Gurău – Negru (Paramatti, 46.), Duarte, Henriques, Huyghebaert (Mascarenhas, 65.) – Albu, Achim – Ganea (Piccolomo, 65.), Bauza, Bahassa – Chițu (Sidibe, 46.). Vezetőedző: Nicolo Napoli. Gólszerzők: Păun (7.), Gurău (16. – öngól), Aganović (44.), Šafranko (49.). Sárga lap: Dumitrescu (72.), Aganović (78.), Tudorie (81.), Papa (85.), illetve Bahassa (78.).

Idegenben játszanak

A harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában mindkét háromszéki csapat idegenben játszik. A Valentin Suciu irányította Sepsi OSK II. szombaton 15 órától a listavezető Blejoi vendégeként lép pályára, míg a Gazda József edzette Kézdivásárhelyi SE szombaton 16 órától a táblázatban negyedik Brassói SR otthonában küzd a győzelemért.

A 17. forduló programja: * ma: Székely­udvarhelyi FC–Brassói Kids Tâmpa (15 óra) * szombat: Păulești–Zernesti Olimpic (15 óra), Barcarozsnyói Olimpic–Plopeni (15 óra), Blejoi–Sepsi OSK II. (15 óra), Brassói SR–Kézdivásárhelyi SE (16 óra).