Négy között a Sepsi-SIC, Szatmáron nyert a KSE (Női kosárlabda, Nemzeti Liga)

Négy között a Sepsi-SIC, Szatmáron nyert a KSE (Női  kosárlabda,  Nemzeti  Liga)

A címvédő Sepsi-SIC csapata két nap alatt másodszor is legyőzte a Kolozsvári U együttesét a női kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásának első körében, így kettős sikerrel elsőként jutott a legjobb négy közé. A zöld-fehérek a vasárnapi magabiztos diadal után hétfő délután 90–46 arányban diadalmaskodtak a kincses városbeli egyetemistákkal szemben. Nagy skalpot gyűjtött be a Kézdivásárhelyi SE alakulata, amely a Szatmárnémeti VSK vendégeként nyert 71–65-re negyeddöntős párharcuk első mérkőzésén.

Könnyed továbbjutás

A Sepsi-SIC–Kolozsvári U negyeddöntő második mérkőzését Brassóban játszotta le a két erdélyi csapat, a találkozót pedig a zöld-fehérek kezdték jobban, és az 5. percben már 15 pontos vezetésre tettek szert (2–17). A folytatás a megyeszékhelyiekről szólt, akik a negyed végére jócskán elléptek a pályaválasztó kincses városiaktól (9–23). A második szakaszban is Zoran Mikes tanítványai irányították a küzdelmet, a címvédő pedig plusz huszonöttel vonult szünetre (20–45).

A térfélcsere után egyre jobban megmutatkozott a két együttes közötti tudáskülönbség, s lányaink több mint megnyugtató előnnyel várták az utolsó játékrészt (31–80). Ebben visszakapcsoltak Pašićék, így a kolozsvári alakulatnak jutott annyi sikerélmény ezen a meccsen, hogy megnyerték az utolsó negyedet, de ez ekkor már sem nem osztott, sem nem szorzott. A vége 46–90 lett a Sepsi-SIC javára, amely két könnyed sikerrel elsőnek jutott a bajnokság legjobb négy csapat közé.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, negyeddöntő – 2. mérkőzés: Kolozsvári U–Sepsi-SIC 46–90 (9–23, 11–22, 11–35, 15–10). Brassó, D. P. Colibași Sportcsarnok. Mintegy 100 néző. Vezette: Bukuresti Loránd, Csíki Zsolt, Böjte László. Kolozsvár: Johnson 6, Clakre Nicholas 18/9, Al Ash Hab 11, Bota, Rubin 3/3– Mihășan, Uiuiu, Popovici 4, Stoica 2, Rus 2. Edző: Jannisz Kukosz. Sepsi-SIC: Pašić 10/6, Ghizilă 3/3, Jones 13/6, Pop 2, Fraser 16–Botos 2, Wallace 6/3, Cătinean 3, Croitoru 2, Nemes 2, Podar 12/12, Raber 19. Edző: Zoran Mikes.

Bravúros diadal

Az esélyesebb Szatmárnémeti VSK kezdte jobban a vendég KSE elleni találkozót, a kék-fehérek pedig csak a negyed felétől kezdtek el igazából kosarazni, és hét ponttal nyerték a nyitószakaszt (15–22). A másodikban kapkodtak a kézdivásárhelyiek, s ezt használták ki a házigazdák, akik a játékrész hajrájában fordítottak, és négypontos előnnyel vonultak szünetre (39–35).

Fotó: Facebook / CSM Satu Mare

A térfélcsere után egyre kiélezettebbé vált a küzdelem, a céhes városiak többször is vezettek, de a VSK alakulatának mindig sikerült felzárkóznia és átvennie a vezetést (47–45). A harmadik negyed végén remekeltek lányaink, és 50–53-as állásról indult a párharc utolsó tíz perce. Ebben a higgadtabban játszó felső-háromszékiek végig irányították a küzdelmet, de így is akadt izgalom bőven. A véghajrához közeledve a szatmáriak kapkodva kosárlabdáztak, a KSE játékosai óriási hidegvérről téve tanúbizonyságot és elképesztő bravúrt végrehajtva 71–65 arányban legyőzték a bajnoki babérokról álmodó Szatmárt. Folyatás csütörtökön Kézdivásárhelyen.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, negyeddöntő – 1. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Kézdivásárhelyi SE 65–71 (15–22, 24–13, 11–18, 15–18). Szatmárnémeti VSK, Both Katalin Sportterem. Közel 50 néző. Vezette: Vlad Potra, Ioana Drăgoi, Diana Bucerzan. Szatmár: Dzombeta 21/3, Ardelean 13/9, Taylor 14, Vučković, Biszak 2–Szmutku, Fodor 9, Muraru (Kádar), Cucu 2, Sotiriou 4. Edző: Miguel de Jesus Lopez Alonso. KSE: Welch-Coleman 13/3, Debreczi 14/6, Corda 14/12, Bara-Németh 5/3, Lewis 12–Taylor 5/3, Kozman 8/6, Domokos, Tuchilus. Edző: Ljubomir Kolarevic, Farkas Alpár. Kipontozódott: Bara-Németh (31.).