Az Eurostat 2012-2016 közötti időszakra vonatkozó adatai szerint Magyarországon nem volt még ilyen kevés nélkülöző, és nincs még egy ország az unióban, ahol ilyen nagy mértékben csökkent volna a szegénység – erről beszélt Szalai Piroska munkaerőpiaci szakértő az M1 szombat reggeli műsorában.
„Mi voltunk a legjobbak, mi tudtuk legjobban visszaszorítani a nélkülözők arányát” – értékelte Magyarország teljesítményét uniós összehasonlításban a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány kuratóriumának elnöke.
A súlyos anyagi nélkülözésben élők száma 2004-ben 2,2 millió volt, ami 2007-ig ugyan 1,7 millióra csökkent, ám azután 2012-ig 2,7 millióra emelkedett, majd hozzávetőleg felére csökkent 2016-ig – fejtette ki a szakértő.
A gazdasági helyzet romlása Magyarországon már a 2008-as világgazdasági válság előtt, 2006-tól érezhető volt, csökkent a foglalkoztatás és a reálbérek szintje, a munkanélküliség pedig nőtt. Ez a folyamat 2010-ben megállt és 2012-től elindult a bérek emelkedése – tette hozzá Szalai Piroska.
(MTI)
Néhány korábbi Szalai-szakértés:
– Mára is jutott egy Szalai Piroska-szakértés
– Teljes munkaidőben már nehezen található munkaerő: eljöhet a rejtett erőforrások ideje
– A miniszteri tanácsadó azt álmodta, hogy zajlik a bérfelzárkóztatás
– A Nemzetgazdasági Minisztérium tanácsadója szerint nem is magas a külföldön dolgozó magyarok száma
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »