A Patrióták legújabb könyve, az önkényuralmi utca- és intézményneveket és azok mentegetőit leleplező „Nagyapa, ki volt Szabó Ervin?” igazi csemege azok számára, akik szerint elfogadhatatlan a kettős mérce, és a világtörténelem legtömegpusztítóbb ideológiájáról ki kell mondani az igazságot.
Több évig tartó lelkes társadalmi munka eredményeként született meg a Patrióták kommunista utcanevek megváltoztatásáért indított akcióiról szóló kötete, amely a közelgő nemzeti ünnep alkalmából jelent meg.
Már a puszta címadás is egyszerre provokál és elgondolkoztat: mindenki tudja, hogy az ország egyik legnagyobb könyvtára ma is egy szélsőbaloldali terrorista nevét viseli, aki merényletet szervezett Tisza István miniszterelnök ellen. Hogyan lehetséges mindez? És miért nem tesszük fel ezt a kérdést?
A kommunista utcanévjegyzék mellett – amely a 2019-ben összeírt mintegy 700 önkényuralmi közterületet felsorolja – a kötet egyik legnagyobb különlegessége a dicstelen kommunista névadók „lexikona”, röviden és tömören ismertetve egyenként azok életútját, akik ma az utcanévtáblákról figyelnek le az utókorra. Emellett közismert publicisták, mint Mező Gábor, Pilhál György, Domonkos László, Vésey Kovács László, Pataki Tamás, Hetzmann Róbert írásai is megtalálhatók a könyvben.
Aki érdeklődik a XX. századi magyar történelem iránt, annak nem hiányozhat könyvespolcáról a „Nagyapa, ki volt Szabó Ervin?”. Aki a kezébe veszi, biztosan el fog gondolkodni…
A 236 oldalas kötetnek nincs megszabott vételára, mivel a Patrióták nem végez értékesítési tevékenységet. Azoknak, akik legalább 3.000 forint adománnyal segítik az egyesület munkáját, eljuttatják postán a könyvet.
Forrás:erdely.ma
Tovább a cikkre »