Komoly társadalmi problémát jelent Franciaországban a muszlim közösségek egyre erősebbé válása miatt a nők hátrányos megkülönböztetése is.
A France 2 közszolgálati televízió riportot közölt arról, hogy az egyik párizsi elővárosban több kávézóba sem engedtek be nőket,
csak férfiakat, mert a muszlim férfiak szerint ott nincs helye egy nőnek. Amikor a riporter megkérdezte az egyik férfit, hogy ezt hogy képzeli, az volt a válasz, "nem Párizsban vagy, itt a dzsungel törvényei vannak". Mondta mindezt egy vagy két metrómegállónyira Párizstól. A riportfilm vetítése után több "emberjogi" (értsd: muszlimpátyolgató) szervezet rasszizmussal vádolta a köztelevíziót.
Megtámadják a szoknyát viselőket
A L’ Express című tekintélyes francia hetilap riportot közölt arról, hogy mennyire félnek a francia nők szoknyában járni. Vagy másképpen: valóságos forradalmi tett mégis végigmenni egy veszélyesnek tartott helyen miniszoknyában. Sőt, bátorság kell ahhoz, hogy egyes helyeken a nők muszlim fejkendő nélkül legyenek az utcán. Egy 40 éves tanárnő egyenesen arról beszélt, hogy nem hagyja magát megfélemlíteni, azért jár szoknyában.
Egy nanterre-i jogászhallgató (egyébként maga 1968, vagyis a párizsi diáklázadás lényegében erről a Párizs melletti egyetemről indult) arról beszélt, hogy egyszer viselt csak szoknyát arrafelé, de az utcán a nők lekurvázták.
De nemcsak a miniszoknya (sőt, sok helyen a normál hosszúságú szoknya) veszélyes, olykor a sportoláshoz használt rövidnadrág is. Persze csak akkor, ha nőkről van szó. Lyonban nyáron egy fiatal lányt nőnemű muszlimok ledobtak a buszról, mert rövidnadrágban volt.
Toulouse-ban Maud Vollet-t – ő a gyalázat után névvel nyilatkozott mindenhol – szintén fiatal lányok körbevették fényes nappal az autóbuszon, leköpték, lekurvázták, majd lezavarták. Juvisy-sur-Orge-ban pedig egy negyvenes családanyát ütött meg egy fanatikus férfi. Őt legalább sikerült elfogni, mert a térfigyelő kamera felvette.
Visszafelé fejlődés
A Párizsban élő iráni írónő, Abnousse Shalmani arról beszél, hogy egyre rosszabbá kezd válni e tekintetben a helyzet, mintha visszafelé fejlődne a világ Franciaországban. Az Anyák Brigádja nevű szervezet vezetője, Nadia Remadna szerint pedig gyalázatos, hogy csak úgy kidobhatnak egy nőt egy kávézóból, pusztán azért, mert nő, és a muszlim férfiak nem tűrik el, hogy velük kávézzanak. Szerinte ez a francia köztársaság szégyene.
Egy felmérés szerint az RATP és az SNCF utasai (magyarországi analógiánál maradva, előbbi nagyjából a BKV-nak, utóbbi a MÁV-nak felel meg) félnek szoknyában utazni. A nők 49 százaléka a felmérés szerint ruhát cserél, más ruhában dolgozik és más ruhában utazik biztonsági okok miatt. Megvetik, megalázzák, esetleg férfiak fogdossák őket. A nők 54 százaléka pedig azt mondta, ha teheti, akkor nem utazik este tömegközlekedéssel, mert fél.
(Origó nyomán)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »