„Molnupiravir” – 50 százalékkal csökkenti a kórházbakerülés veszélyét az új koronavírus elleni tabletta

„Molnupiravir” – 50 százalékkal csökkenti a kórházbakerülés veszélyét az új koronavírus elleni tabletta

Felére csökkenti a koronavírussal fertőzött beteg kórházi kezelésének vagy halálának kockázatát az amerikai Merck & Co. gyógyszergyártó cég Molnupiravir névre hallgató kísérleti, szájon át bevehető tablettája a pénteken nyilvánosságra hozott klinikai vizsgálatok előzetes eredményei szerint.

A Merck és partnere, a Ridgeback Biotherapeutics, a lehető leghamarabb a gyógyszer vészhelyzeti használatát szeretné kezdeményezni. Amennyiben jóváhagyják, ez lenne a világ első gyógyszere a COVID-19 kezelésére.

A klinikai vizsgálatokban 775, enyhe COVID-19 tüneteket produkáló felnőtt vett részt, a résztvevők Molnupiravirt illetve placebót kaptak 12 óránként öt napon keresztül.

Hírdetés

A klinikai vizsgálatok során a placebót szedő betegek 14,1 százaléka került kórházba hunyt el, míg a Molnupiravirt szedő betegek esetében ez az arány majdnem felére, 7,3 százalékra csökkent. A Merck szerint a gyógyszeres csoportban a vizsgálat 30 napja alatt nem jelentettek halálesetet, míg a második placebós csoportban nyolc ember hunyt el.

A cég közlése szerint az év végéig tízmillió adag gyógyszert tud előállítani. Az amerikai kormány máris elkötelezte magát, hogy 1,7 millió adagot vásárol a vállalattól, ha azt az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala jóváhagyja.

A Molnupiravir a Reuters információi alapján állítólag modulálja az RNS vírust, hogy megakadályozza annak szaporodását. A koronavírus elleni gyógyszerek fejlesztésében a Merck mellett a legnagyobb előrelépést eddig a Pfizer és a svájci Roche Holding AG cég érte el.

Teraz


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »